Murat Özden ÇDP’den İhraç Edildi

“Çoğulcu Demokrasi Partisi  kurucu üyelerinden Murat Özden, parti yetkili kurullarının bilgisi dışında bir başka partiden milletvekili aday adaylığı müracaatında bulunduğu, bunun da “Parti Suçu” teşkil ettiği iddiasıyla  Parti Meclisi tarafından kesin ihraç devamı »

ÇDP GENEL BAŞKANI ARSLANDOK’UN 21 MAYIS AÇIKLAMASI

21 Mayıs 1864 tarihi; binlerce yıllık geçmişi olan, barışçıl ve insani ögeleri çok yüksek, kadim bir kültürü yaratmış, çağına göre barış ve huzur içinde yaşayan Çerkes Halkı’nın, anlamsız bir büyüme hırsıyla vahşileşmiş devamı »

ÇDP, ÇERKES SOYKIRIMI ve SÜRGÜNÜNÜ SEMBOLİK AÇLIK GREVİ İLE PROTESTO EDİYOR !

Çoğulcu Demokrasi Partisi, tarihin en büyük zulümlerinden biri olan Çerkes Soykırım ve Sürgünü’nün 154’ncü yılında  21 Mayıs Soykırım ve Sürgününü Protesto için 48 saatlik bir açlık eylemi başlattı. devamı »

ÇDP’DEN 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ AÇIKLAMASI

Çoğulcu Demokrasi Partisi’nin genel yaklaşımı, tüm seçim süreçlerine –şartlar elverdiği ölçüde- kendi adaylarıyla katılma yönündedir. Ancak 24 Haziran 2018 parlamento seçimlerinin çok dar bir zaman aralığına sıkıştırılmış olması, bu sürede etkin bir devamı »

AMERİKA ve İSRAİL İKİLİSİNİ KINIYORUZ!

Birleşmiş milletlerin neredeyse oybirliģi ile aldığı red kararına rağmen Amerika ve İsrail ikilisinin hukuk ve ahlak dışı bir tutumla, zorbaca almış oldukları kararı uygulama noktasında sivil protestoculara ateş açarak yaptıkları katliamı şiddet devamı »

ÇDP’nin CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI İÇİN KAMUOYU YOKLAMASI SONUÇLANDI

24 Haziran 2018 Tarihinde yapılacak seçimler kapsamında, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için yürütmüş olduğumuz kamuoyu yoklaması toplum tarafından ilgiyle karşılandı. devamı »

Category Archives: Haberler

Murat Özden ÇDP’den İhraç Edildi

“Çoğulcu Demokrasi Partisi  kurucu üyelerinden Murat Özden, parti yetkili kurullarının bilgisi dışında bir başka partiden milletvekili aday adaylığı müracaatında bulunduğu, bunun da “Parti Suçu” teşkil ettiği iddiasıyla  Parti Meclisi tarafından kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.

ÇDP GENEL BAŞKANI ARSLANDOK’UN 21 MAYIS AÇIKLAMASI

21 Mayıs 1864 tarihi; binlerce yıllık geçmişi olan, barışçıl ve insani ögeleri çok yüksek, kadim bir kültürü yaratmış, çağına göre barış ve huzur içinde yaşayan Çerkes Halkı’nın, anlamsız bir büyüme hırsıyla vahşileşmiş Rus Çarlığı ve onun generallerince soykırıma uğratılıp, geleceklerinin karartıldığı sürecin son günü ve soykırımın bir aşaması olan aynı acımasızlıktaki sürgünün başlangıç tarihidir.

ÇDP, ÇERKES SOYKIRIMI ve SÜRGÜNÜNÜ SEMBOLİK AÇLIK GREVİ İLE PROTESTO EDİYOR !

Çoğulcu Demokrasi Partisi, tarihin en büyük zulümlerinden biri olan Çerkes Soykırım ve Sürgünü’nün 154’ncü yılında  21 Mayıs Soykırım ve Sürgününü Protesto için 48 saatlik bir açlık eylemi başlattı.

ÇDP’DEN 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ AÇIKLAMASI

Çoğulcu Demokrasi Partisi’nin genel yaklaşımı, tüm seçim süreçlerine –şartlar elverdiği ölçüde- kendi adaylarıyla katılma yönündedir. Ancak 24 Haziran 2018 parlamento seçimlerinin çok dar bir zaman aralığına sıkıştırılmış olması, bu sürede etkin bir siyasi kampanya yürütmenin güçlüğü ve diğer nedenlerle seçimlere kendi bağımsız adaylarıyla katılmayacaktır.
Partimiz 24 Haziran 2018 Tarihinde yapılacak seçimlerde;
– Çoğulcu yaklaşımı öne çıkaran,
– Parlamentoda temsil edilmeyen, sayıca az olan toplulukların Kültür ve Anadil sorunlarına çözüm bulacağını belirten,
– Bu topluluklar için asimilasyonun çok önemli bir sorun olduğunu kabul eden,
– Bu toplulukların sorunlarının çözümü için devlet kaynaklarını tahsis edeceğini belirten,
– Bu toplulukların dilinde yayın yapan, devletin finanse ettiği televizyon ve radyolar kuracağını belirten,
– Çerkes soykırımı gibi insanlığa karşı işlenmiş suçların parlamentoda kabul edilmesi gerektiğini belirten,…
Bu hususlara seçim beyannamesinde yer veren ve bu değerler için çalışacağını seçim vaadleri arasına alan adayları seçilebilecek sıralara koyan partilerin ve gösterecekleri adayların desteklenmesinin doğru olacağını düşünmektedir.
   ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

AMERİKA ve İSRAİL İKİLİSİNİ KINIYORUZ!

Birleşmiş milletlerin neredeyse oybirliģi ile aldığı red kararına rağmen Amerika ve İsrail ikilisinin hukuk ve ahlak dışı bir tutumla, zorbaca almış oldukları kararı uygulama noktasında sivil protestoculara ateş açarak yaptıkları katliamı şiddet ve nefretle kınıyoruz.

ÇDP’nin CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI İÇİN KAMUOYU YOKLAMASI SONUÇLANDI

24 Haziran 2018 Tarihinde yapılacak seçimler kapsamında, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için yürütmüş olduğumuz kamuoyu yoklaması toplum tarafından ilgiyle karşılandı.

2 MAYIS GÜNEY MARMARA SÜRGÜNÜN 95.YIL DÖNÜMÜ

Gönen & Manyas Çerkesleri sürgünü mecliste görüşülmeden, kararname ile, toplu bir cezalandırma ve Çerkes toplumuna gözdağı mahiyetinde olduğu için, unutulmamalıdır.

ÇDP 1 MAYIS’DA MEYDANLARDA YERİNİ ALDI

ÇDP, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü, Genel Başkanı Faruk Arslandok ve bir grup partili ile birlikte İstanbul Maltepe miting alanında kutladı.

CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZI BELİRLİYORUZ!

DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARINA SAHİP ÇIKMA İRADESİ OLAN TÜM VATANDAŞLARIMIZA!

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ BAHÇELİEVLER İLÇE TEŞKİLATI OLAĞAN KONGRE DUYURUSU

Çoğulcu Demokrasi Partisi Bahçelievler İlçe Olağan Kongresi 14 Nisan 2018 günü saat 14.00’de  ÇDP İlçe binasında yapılacak.