ALTAYLI’NIN HADSİZ SÖZLERİNE TEPKİ

Zavallılığın en acınası, ancak en arsız hali, herkesin zavallı olduğunu bildiği birinin bunun farkında olmamasıdır. devamı »

ADALET GÜNEŞİ CANIDEMİR’İN ÜZERİNE DOĞSUN!

Türkiye’de yaşarken, Sovyetler Birliği’nin dağılması sonrası 1993 yılında anavatanına dönen, orada evlenerek vatandaşlık alan ve kendine yeni bir hayat kuran Muammer Canıdemir, şimdi sudan sebeplerle bir kez daha ata topraklarından atılmak isteniyor. devamı »

GÜNEŞLİ KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’NE ZİYARET

02.12.2018 Pazar günü, Genel başkanımız Faruk Arslandok, Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Günsel Avcı, MYK üyemiz Emine Sezgin ve kurucu üyemiz Cenk Avcı  dernek yönetiminin daveti üzerine, derneğin aylık kahvaltısına misafir olmuşlardır. devamı »

BAHÇELİEVLER KAFKAS ÇERKES DERNEĞİ’NE ZİYARET

23.11.2018 akşamı, Genel Başkanımız Faruk Arslandok, Genel Başkan Yardımcılarımız Prof. Dr. Günsel Avcı, Erol Karayel,  MYK Üyemiz Emine Sezgin, İstanbul İl Başkanımız Ahmet Altunok, kurucu üyemiz Cenk Avcı’dan  oluşan heyet tarafından Bahçelievler devamı »

BAŞKONSOLUSLUĞA CEVAP

ÇDP, Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu’nun, 05.08.2018 tarihinde Kaffed’in çağrısıyla Ankara’da yapılan Anadil Toplantısı ile ilgili iddia ve ithamlar içeren 12.09.2018 tarihli mektubuna cevap verdi. devamı »

STOKÇULARLA MÜCADELE İÇİN ŞOVA GEREK YOK!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan soğan fiyatlarındaki artışı stokçuluğa bağlamış ve stokçuların üzerine gidip cezalandıracaklarını söylemiştir. devamı »

Category Archives: Haberler

ALTAYLI’NIN HADSİZ SÖZLERİNE TEPKİ

Zavallılığın en acınası, ancak en arsız hali, herkesin zavallı olduğunu bildiği birinin bunun farkında olmamasıdır.

ADALET GÜNEŞİ CANIDEMİR’İN ÜZERİNE DOĞSUN!

Türkiye’de yaşarken, Sovyetler Birliği’nin dağılması sonrası 1993 yılında anavatanına dönen, orada evlenerek vatandaşlık alan ve kendine yeni bir hayat kuran Muammer Canıdemir, şimdi sudan sebeplerle bir kez daha ata topraklarından atılmak isteniyor.

Kendisine yöneltilen suçlama, kuzunun, kurdun içtiği suyu bulandırma hikayesine benziyor: 1997 yılında yapılan kontrolde kayıtlı olduğu adreste değil de başka bir adreste yaşıyor olduğunun tespit edilmiş olması…

Bu suçlamayla 9 Ağustos’ta Soçi Şehir Mahkemesi’nde görülen davada sahip olduğu “Rus vatandaşlığının iptali” kararı çıkan Canıdemir, bir üst mahkemeye temyize başvurmuştu. Yarın(6 Aralık) Krasnodar Eyalet Mahkemesinde görülecek davada verilen haksız kararın düzeltilmesi bekleniyor.

Diaspora mensuplarının da dikkat kesildiği dava, suçlamanın keyfiliğinden kaynaklanan bir endişeyle takip ediliyor. Üst mahkemenin, alt mahkemece verilen kararı onaması halinde adalete duyulan güven bir kez daha sarsılırken, hem Rusya Federasyonu’nun medeni dünyada zaten düşük olan prestiji bir darbe daha alacak, hem de devletle vatandaş arasındaki duygusal kopuş hızlanacaktır. Bu yanlışlığın yapılmayacağını umut ediyoruz.

Muammer Canıdemir’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, adaletin tez zamanda tecelli etmesini diliyoruz.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

GÜNEŞLİ KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’NE ZİYARET

02.12.2018 Pazar günü, Genel başkanımız Faruk Arslandok, Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Günsel Avcı, MYK üyemiz Emine Sezgin ve kurucu üyemiz Cenk Avcı  dernek yönetiminin daveti üzerine, derneğin aylık kahvaltısına misafir olmuşlardır.

BAHÇELİEVLER KAFKAS ÇERKES DERNEĞİ’NE ZİYARET

23.11.2018 akşamı, Genel Başkanımız Faruk Arslandok, Genel Başkan Yardımcılarımız Prof. Dr. Günsel Avcı, Erol Karayel,  MYK Üyemiz Emine Sezgin, İstanbul İl Başkanımız Ahmet Altunok, kurucu üyemiz Cenk Avcı’dan  oluşan heyet tarafından Bahçelievler Kafkas Çerkes Derneği’ne bir ziyaret gerçekleştirildi.

BAŞKONSOLUSLUĞA CEVAP

ÇDP, Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu’nun, 05.08.2018 tarihinde Kaffed’in çağrısıyla Ankara’da yapılan Anadil Toplantısı ile ilgili iddia ve ithamlar içeren 12.09.2018 tarihli mektubuna cevap verdi.

STOKÇULARLA MÜCADELE İÇİN ŞOVA GEREK YOK!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan soğan fiyatlarındaki artışı stokçuluğa bağlamış ve stokçuların üzerine gidip cezalandıracaklarını söylemiştir.

TRUMP, KAŞIKÇI CİNAYETİ AÇIKLAMASIYLA “ÇİRKİN AMERİKALI” İMAJINI PEKİŞTİRDİ

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’ın Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti konusunda CIA raporuna dayanarak yapmış olduğu açıklama, insanlık açısından bir yüz karasıdır.

DÖNÜŞÇÜLER ÜZERİNDEKİ BASKILARA SON VERİLSİN!

Rusya Federasyonu yönetimince anavatanına dönüş yapanlara (repatriant) karşı uygulanan dışlayıcı politikaların son dönemlerde yoğunluk kazandığı görülmektedir.

ADNAN KARAÇAY’ı YİTİRDİK

Kayseri bölgesi Çerkes aktivitelerinin önde gelen siması, Çerkes varlığını koruma mücadelesinin samimi destekçisi değerli arkadaşımız-kardeşimiz, Şerefiye Köyü’nden Karaşey Adnan Karaçay’ı yitirmenin üzüntüsü içindeyiz.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ ADANA’DAKİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZLA BULUŞTU

ÇDP Genel Başkanı Faruk Arslandok, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Günsel Avcı ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Emine Sezgin, Adana Dostluk Kulübü ve Adana Çerkes Kültür Derneği’nin davetiyle, 27.10.2018 Cumartesi günü Adana’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.