TEŞEKKÜR

Büyük Çerkes Soykırımı ve Sürgünü’nün 156.yıl dönümü olan 21.05.2020 Perşembe günü, İstanbul Valiliği’nden alınan izin çerçevesinde, Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu önünde yapılmak istenen basın açıklamamıza emniyet güçlerince engel olunmasına, yaptıkları açıklama ve devamı »

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Dünyamızda barış ve huzurun hakim olması dileğiyle Ramazan Bayramınızı kutluyoruz. ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ devamı »

ÇDP, 21 MAYIS BASIN AÇIKLAMASININ YER DEĞİŞİKLİĞİNİ PROTESTO ETTİ

Çoğulcu Demokrasi Partisi, yeri valilik izniyle belirlenen basın açıklamasının mekanı değiştirilmek istenince, yapacağı açıklamayı iptal ederek yetkililerin tavrını protesto etti. ÇDP tarafından konuyla ilgili açıklamanın tam metni şöyle: devamı »

21 MAYIS BASIN AÇIKLAMASI HAKKINDA DUYURU

KAMUOYUNA! 21 MAYIS 1864 BÜYÜK ÇERKES SOYKIRIMI VE SÜRGÜNÜ’NÜN 156. YILDÖNÜMÜ OLAN 21 MAYIS 2020 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 14.00’DE, BEYOĞLU İSTİKLAL CADDESİ RUSYA FEDERASYONU İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU ÖNÜNDE BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAKTIR. KORONA devamı »

KUZEY KAFKASYA CUMHURİYETİ’NİN 102. YILI KUTLU OLSUN

“GEÇMİŞİNİ UNUTMAYAN HALKLAR, GELECEĞİNİ MUTLAKA İNŞA EDER” GERÇEĞİNİ AKLIMIZDAN ÇIKARTMAYARAK, KUZEY KAFKASYA HALKLARININ BİRLİK İRADESİNİN ÜRÜNÜ OLAN, KUZEY KAFKASYA CUMHURİYETİ’Nİ 102. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE HATIRLIYOR, SAYGIYLA ANIYORUZ. TOPLUMUNA IŞIK OLMAYA DEVAM EDECEK. ÇOĞULCU devamı »

GÖNEN MANYAS SÜRGÜNÜNÜ 97. YILINDA ANIYORUZ..

2 Mayıs 1923 tarihinde yayınlanan bir kararname ile Manyas ve Gönen’e bağlı 14 Çerkes köyünün makul ve hukuki olmayan gerekçelerle toplu cezalandırmaya tabi tutularak çocuk, yaşlı, kadın ayrımı yapılmadan sürgün edilmesinin 97. devamı »

Category Archives: Haberler

TEŞEKKÜR


Büyük Çerkes Soykırımı ve Sürgünü’nün 156.yıl dönümü olan 21.05.2020 Perşembe günü, İstanbul Valiliği’nden alınan izin çerçevesinde, Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu önünde yapılmak istenen basın açıklamamıza emniyet güçlerince engel olunmasına, yaptıkları açıklama ve ilettikleri mesajlarla tepki gösteren toplum kesimlerine federasyon, dernek, oluşum ve şahıslara desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.
ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Dünyamızda barış ve huzurun hakim olması dileğiyle Ramazan Bayramınızı kutluyoruz.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

ÇDP, 21 MAYIS BASIN AÇIKLAMASININ YER DEĞİŞİKLİĞİNİ PROTESTO ETTİ

Çoğulcu Demokrasi Partisi, yeri valilik izniyle belirlenen basın açıklamasının mekanı değiştirilmek istenince, yapacağı açıklamayı iptal ederek yetkililerin tavrını protesto etti.

ÇDP tarafından konuyla ilgili açıklamanın tam metni şöyle:

21 MAYIS BASIN AÇIKLAMASI HAKKINDA DUYURU

KAMUOYUNA!

21 MAYIS 1864 BÜYÜK ÇERKES SOYKIRIMI VE SÜRGÜNÜ’NÜN 156. YILDÖNÜMÜ OLAN 21 MAYIS 2020 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 14.00’DE, BEYOĞLU İSTİKLAL CADDESİ RUSYA FEDERASYONU İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU ÖNÜNDE BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAKTIR.

KORONA SALGINI ÖNLEMLERİ NEDENİYLE, AÇIKLAMA, SOSYAL MESAFE VE DURUMUN GEREKTİRDİĞİ KURALLAR GÖZETİLEREK, SINIRLI KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

HALKIMIZA DUYURULUR.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

KUZEY KAFKASYA CUMHURİYETİ’NİN 102. YILI KUTLU OLSUN

“GEÇMİŞİNİ UNUTMAYAN HALKLAR,

GELECEĞİNİ MUTLAKA İNŞA EDER”

GERÇEĞİNİ AKLIMIZDAN ÇIKARTMAYARAK,

KUZEY KAFKASYA HALKLARININ BİRLİK İRADESİNİN ÜRÜNÜ OLAN,

KUZEY KAFKASYA CUMHURİYETİ’Nİ

102. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE HATIRLIYOR,

SAYGIYLA ANIYORUZ.

TOPLUMUNA IŞIK OLMAYA DEVAM EDECEK.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

GÖNEN MANYAS SÜRGÜNÜNÜ 97. YILINDA ANIYORUZ..

2 Mayıs 1923 tarihinde yayınlanan bir kararname ile Manyas ve Gönen’e bağlı 14 Çerkes köyünün makul ve hukuki olmayan gerekçelerle toplu cezalandırmaya tabi tutularak çocuk, yaşlı, kadın ayrımı yapılmadan sürgün edilmesinin 97. yıl dönümüdür.

1 MAYIS KUTLU OLSUN!

Emeğe, alın terine ve üretime hak ettiği saygının gösterildiği,

ÇDP HEYETİ 1 MAYIS ANMA PROGRAMINA KATILDI

Koronovirüs salgını ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle 1 Mayıs anmaları bu yıl kitlesel değil, sembolik programlarla gerçekleştirildi.

ŞENIBE MUSA’YI KAYBETTİK

Sosyolog, toplum önderi ve önemli bir siyasi figür, Kafkasya Halkları Konfederasyonu’nun ilk başkanı Musa Şenıbe bugün 84 yaşında vefat etti. Kaybımız ve acımız büyüktür.

Kendisine Allah’tan Rahmet, Tüm Kafkasya Halklarına Sabırlar Dileriz.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

ÇERKES BAYRAK GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Bayraklar özgürlük sembolüdür.

Çerkes halkının özgür yaşama iradesinin sembolü olan Çerkes Bayrak Gününü kutluyoruz.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ