Monthly Archives: Ekim 2018

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ ADANA’DAKİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZLA BULUŞTU

ÇDP Genel Başkanı Faruk Arslandok, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Günsel Avcı ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Emine Sezgin, Adana Dostluk Kulübü ve Adana Çerkes Kültür Derneği’nin davetiyle, 27.10.2018 Cumartesi günü Adana’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

CUMHURİYETİMİZ 95 YAŞINDA

Çoğulcu Demokrasi anlayışıyla daha yüksek standartlara sahip bir cumhuriyete erişmemiz dileğiyle cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünü kutluyoruz.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ’NDEN DANIŞTAY’IN KARARINA ELEŞTİRİ

Danıştay 8. Dairesi, ilköğretim okullarında uygulanan “Öğrenci Andı”nı kaldıran yönetmelik hükmünün iptaline, ilk derece mahkemesi olarak, temyiz yolu açık olmak üzere, oy çokluğuyla (2’ye karşı 3 oyla) karar verdi.

ÇDP KANAL D’Yİ PROTESTO EYLEMİNİ DESTEKLİYOR

KAMUOYUNA

Kanal D Televizyonu’nda yayınlanan ‘’Bir Umut Yeter’’ televizyon dizisinde geçen bir diyalogda, Çerkes kadınları ile ilgili yanlış algı oluşturacak, rencide edici, onur kırıcı, yayıncılık ilkelerine aykırı ifadelere yer verilmiş olmasını protesto etmek amacıyla, Kuzey Kafkasya Platformu adı altında bir araya gelen dernek ve oluşumların, 21 Ekim 2018 Pazar günü, saat 14:00’de, Kanal D önünde yapacakları protesto eylemini destekliyoruz.

ÇDP’DEN ‘BİR UMUT YETER’E SUÇ DUYURUSU

ÇDP, Kanal D Televizyonunda yayınlanan ‘’Bir Umut Yeter’’ dizisinin 2. Bölümü ile ilgili suç duyurusu dilekçesini T.C. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdi.

KANAL D SAMİMİ DEĞİL!

Bilindiği gibi; Kanal D Televizyonu’nda yayınlanan ‘’Bir Umut Yeter’’ televizyon dizisi’nde geçen bir dialogda, Çerkes kadınları ile ilgili yanlış algı oluşturacak, rencide edici, onur kırıcı, yayıncılık ilkelerine aykırı ifadelere yer verilmiştir.