Monthly Archives: Ocak 2019

SORUN VENEZUELA’NIN KÖTÜ YÖNETİLMESİ Mİ?

FARUK ARSLANDOK

Amerika’nın yanı başında,  dünya petrol rezervinin yüzde yirmibeşinin üzerinde oturan ve Amerika’dan bağımsız hareket etmek isteyen bir ülke olmak, çok ciddi yönetim sorunları ve iç karışıklıklar yaşamak için başlı başına bir sebeptir. 

ADALETİN OLMADIĞI YERDE GÜVEN OLMAZ!

Diasporadan dönüş yaparak, Rusya vatandaşlığı veya oturma izni alarak anavatanlarında yaşamayı seçen bir kısım Çerkeslerin, Rusya makamları tarafından, basit ve haklı sayılamayacak prosedür eksiklikleri gerekçe gösterilerek -veya anlaşılır gerekçeler gösterilmeksizin- deport girişimine muhatap edildikleri görülmektedir.  

ÇDP YÖNETİMİ ve İBB BAŞKAN ADAYI DOĞAN DUMAN, GOP ADİGE KHASE’NİN PROGRAMINA KATILDI

31 Mart yerel idareler seçimlerine hazırlık yapan ÇDP heyeti, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Duman ile birlikte 27 Ocak pazar günü Gaziosmanpaşa Adige Xase Çerkes Derneği’nin NOSTALJİ GECESİ’ne katıldı.

ÇERKAD’dan, ÇDP’ye DESTEK TOPLANTISI

Çerkez Kadınları Teavün Cemiyeti Derneği, Çoğulcu Demokrasi Partisi Başkanı Faruk Arslandok’u ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Duman’ı ağırladı.

DOĞAN DUMAN, ABHAZ DERNEĞİ AYHABILARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Çoğulcu Demokrasi Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı bağımsız adayı Doğan Duman İstanbul Abhaz Derneği ayhabılarıyla (büyükleriyle) buluştu.

İBRAHİM YAĞAN ÇDP’yi ZİYARET ETTİ

Kabardey Balkarlı aktivist toplum adamı İbrahim Yağan Çoğulcu Demokrasi Partisi’nin misafiri oldu.

ÇDP, GEBZE KUZEY KAFKAS KÜLTÜR DERNEĞİ İLE BULUŞTU

Yerel Seçimler yaklaşırken, ÇDP de hinterlandındaki çalışmalarını yoğunlaştırdı.

ÇDP HEYETİ, KÖPRÜBAŞI KÖYÜ ADİGE KÜLTÜREVİ DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Kafkas kültür kurumlarına yönelik ziyaretlerini sürdüren ÇDP heyeti ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Doğan Duman, Düzce ziyaretleri esnasında Köprübaşı Köyü’nde kurulu Köprübaşı Köyü Adige Kültürevi Derneği’ni ve dernek içindeki müze ile Köprübaşı Ömer Efendi Köyü Kalkındırma Derneği’ni de ziyaret ettiler.

DÜZCE ABHAZ DERNEĞİ, DOĞAN DUMAN ve ÇDP HEYETİNİ MİSAFİR ETTİ

ÇDP heyeti ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Doğan Duman 31 Mart Yerel İdare Seçimleri öncesi yaptıkları ziyaretleri Düzce Abhaz Derneği ile devam ettirdi.

ÇDP ve İBB BAŞKAN ADAYI DOĞAN DUMAN, DOSTLUK KLÜPLERİ PLATFORMU TOPLANTISINA KATILDI

ÇDP, kurumlarla diyalog ve 31 Mart yerel seçimlerine yönelik çalışmalar bağlamında gerçekleştirdiği ziyaretlerini sürdürüyor.