Monthly Archives: Kasım 2019

DİASPORA VE ANAVATANDA ÖRGÜTLÜLÜĞÜMÜZ – 2

FARUK ARSLANDOK
ÇDP GENEL BŞK.

Çerkes halkının ihtiyacı olan şey; Her alanda olabildiğince örgütlenmek ve bu örgütlerin gücünü ortak hedeflerde birleştirerek total örgütlü gücünü ortaya koymaktır. Ortak hedefler oluşturmanın yolu da diyalog, samimiyet ve fikirlere değer vermekten geçmektedir.

DİASPORA VE ANAVATANDA ÖRGÜTLÜLÜĞÜMÜZ – 1

FARUK ARSLANDOK
ÇDP GENEL BŞK.

Çerkeslerin sorunlarının üst başlığını hepimizin bildiği gibi asimilasyon ve buna bağlı olarak da ulusal varlığını sürdürememe sorunu oluşturmaktadır.

ÇDP, BURSA KÖY MUHTARLARI İLE BULUŞTU

Çoğulcu Demokrasi Partisi tanıtım çalışmalarını sürdürüyor. 17 Kasım 2019 tarihinde Bursa Uluabat köyünde toplanan muhtarlarla yapılan bilgilendirme ve istişare toplantısına 11 köy temsilcisi katıldı.

ÇDP Bursa İl Temsilcisi Nasır Yıldız’ın organizasyonuyla gerçekleştirilen muhtarlar toplantısına, Güvem Köyü Muhtarı Şerif Erol, Hayırlar Köyü Muhtarı Hayati Aslangeri, Boğaz Köy Muhtarı Servet bey, Koşubagazı Köyü Muhtarı Hikmet bey, Ormankadı Köyü Muhtarı Salih Kalınbacak, Kadirceşme Köyü Muhtarı Erdoğan Uzun, Karaorman Köyü Dernek Başkanı Ramazan Atış, Soğucak Köyü Muhtarı Bedrettin bey, Dümbe Köyü Muhtarı Kemalettin bey, Uluabat köyünü temsilen İbrahim Yakşi ve Arapciftlik köyü Azası Mustafa bey katıldılar.

Toplantıya ÇDP adına ise Genel Başkanı Faruk Arslandok, İstanbul Bahçelievler İlçe Başkanı Osman Yavuz, Bahçelievler İlçe Yönetim kurulu üyesi Emre Göz ve MYK üyeleri Emine Sezgin ve Saim Sezgin katıldılar.

Genel Başkan Faruk Arslandok’un partinin kuruluş amacı ve hedeflerini konu alan açıklayıcı konuşmasından sonra söz alan köy temsilcileri, ortak sorunlar ve örgütlenme konusundaki düşünce ve önerilerini belirttiler. Verimli geçen toplantıda muhtarlar, ÇDP’nin ülke için bir ihtiyaç olduğunu, bir an önce köylerde temsilciler belirleyip faaliyetlerine başlaması gerektiğini ifade ederek, bu konuda kendilerinin her türlü desteği vermeye hazır olduklarını beyan ettiler.
ÇDP, Benzer toplantıları diğer bölgelerde de gerçekleştirmeyi planlıyor.

NEW JERSEY ADIǴE XASE BAŞKANI’NDAN ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ’NE ZİYARET

Amerika, New Jersey Adıǵe Xase Başkanı Sayın Kazbek Kaghado partimizi ziyaret etti.