Monthly Archives: Nisan 2020

ÇDP HEYETİ 1 MAYIS ANMA PROGRAMINA KATILDI

Koronovirüs salgını ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle 1 Mayıs anmaları bu yıl kitlesel değil, sembolik programlarla gerçekleştirildi.

ŞENIBE MUSA’YI KAYBETTİK

Sosyolog, toplum önderi ve önemli bir siyasi figür, Kafkasya Halkları Konfederasyonu’nun ilk başkanı Musa Şenıbe bugün 84 yaşında vefat etti. Kaybımız ve acımız büyüktür.

Kendisine Allah’tan Rahmet, Tüm Kafkasya Halklarına Sabırlar Dileriz.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

ÇERKES BAYRAK GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Bayraklar özgürlük sembolüdür.

Çerkes halkının özgür yaşama iradesinin sembolü olan Çerkes Bayrak Gününü kutluyoruz.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİTBMM 100 YAŞINDA!

23 Nisan 1920’de açılan TBMM çoğulcu bir yapıdaydı. Bu yapısıyladır ki bütün kesimlerden destek almış, milli mücadele bu güçle zaferle sonuçlandırılmıştır.

ÇDP GENEL BAŞKANI ARSLANDOK, RF FEDERAL CUMHURİYETLERİ LİDERLERİNE BİRER MEKTUP YAZARAK TAVIR ALMALARI ÇAĞRISINDA BULUNDU

Çoğulcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Faruk Arslandok, Rusya Federasyonu’nu oluşturan federe yapılardan 22 cumhuriyetin başkanlarına birer mektup göndererek, Rusya’nın Federal Devlet ilkelerinden uzaklaştığını ve bunu anayasal düzeye taşıdığını belirterek eşitsizlik meydana getirecek bu düzenlemelere tavır almalarını çağrısında bulundu.

KRASNODAR ADİGE KHASE’nin ANKETİNE FARUK ARSLANDOK’un VERDİĞİ CEVAPLAR

Krasnodar Adige Khase Başkanı Asker Sokht’un direktörlüğünde faaliyetlerini sürdüren Çerkes Çemberi isimli girişim grubunun dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan Çerkes isimlerle yaptığı soruşturmaya Çoğulcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Faruk Arslandok da katıldı.

ÇDP GENEL BAŞKANI ARSLANDOK, RUSYA ANAYASASI’NDAKİ DÜZENLEMELERLE İLGİLİ AVRUPA KURUMLARI ve İNSAN HAKLARI SAVUNUCULARINA MEKTUP YAZDI

Çoğulcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Faruk Arslandok, BM ve Avrupa Birliği Kurumları ile Rusya ve dünyadaki insan hakları savunucusu kurumlara birer mektup göndererek, Rusya Federasyonu Anayasası’nda yapılmak istenen antidemokratik değişikliklerin hayata geçirilmesini önlemeye yönelik irade ortaya koymalarını ve buna karşı aksiyon geliştirmelerini istedi.

ARSLANDOK’TAN ÇERKES CUMHURİYETLERİ LİDERLERİNE YENİ ANAYASA ÇAĞRISI…

Çerkes Cunhuriyetleri Başkanlarına birer mektup gönderen Çoğulcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Faruk Arslandok Anayasa’da yapılacak düzenlemelere karşı çıkmalarını ve hayır çıkması yönünde irade koymalarını istedi.  

ARSLANDOK’TAN AVRUPA KONSEYİ PARLAMENTOSU BAŞKANI RİK DAEMS’E ÇAĞRI

Çoğulcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Faruk Arslandok, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Rik Daems’e bir mektup yazarak Rusya Federasyonu Anayasası’nda yapılan bazı değişikliklerin Avrupa Konseyi Venedik Komisyonu’nun gözettiği ilkelerle çeliştiğini söyledi.

BİR KÜLTÜR EMEKÇİSİNİ DAHA KAYBETTİK!

KİMLİK VE KÜLTÜR MÜCADELEMİZİN ÖNCÜLERİNDEN DEĞERLİ BÜYÜĞÜMÜZ ÖZDEMİR ÖZBAY’I KAYBETTİK.