DOĞAN DUMAN, ABHAZ DERNEĞİ AYHABILARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Çoğulcu Demokrasi Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı bağımsız adayı Doğan Duman İstanbul Abhaz Derneği ayhabılarıyla (büyükleriyle) buluştu.

Her ay iki defa bir araya gelen İstanbul Abhaz Derneği Ayhabılar Kurulu’nun 24 Ocak 2019 Perşembe günü saat 13.00’deki toplantısına ÇDP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bağımsız adayı  Doğan Duman da katıldı.

Doğan Duman, mevcutları yaklaşık yirmi kadar olan ayhabılar kuruluna Çoğulcu Demokrasi Partisi’nin kuruluş sürecini ve amaçlarını anlattı. Abhaz- Çerkeslerin, Kafkaslıların ve siyasi olarak temsil edilmeyen diğer bütün kültürlerin siyasi alanda da var olmalarının önemine dikkat çeken Duman, 31 Mart yerel seçimlerinde bu amacı gerçekleştirmek için gayret edeceklerini söyledi. Duman daha sonra kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı.         

Doğan Duman’ı dinleyen ayhabılar kurulu üyeleri başarılar dileyerek, çıkılan yolun doğru olduğunu, siyasette de var olunması gerektiğini, desteklerinin ve hayır dualarının kendisiyle olacağını söylediler.

Toplantı birlikte yenen Abhaz yemekleriyle “lezzetle” devam etti ve sona erdi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir