İCADİYE KÖYÜ DERNEĞİ’NDE 31 MART SEÇİMLERİ İÇİN TOPLANTI

Çoğulcu Demokrasi Partisi yönetimi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Duman ile birlikte, Gaziosmanpaşa’da faaliyet gösteren Biga İcadiye Köyü Kalkındırma Derneği’ni ziyaret etti.

17 Şubat 2019 Pazar günü saat 20.00’de gerçekleşen ve 50’yi aşkın kişinin dernek merkezini doldurduğu toplantıda ÇDP yönetimi ve Belediye Başkan Adayı Doğan Duman büyük ilgi gördü.

Toplantıyı sunan İshak Akbay, ”Özümüzü inkar edecek değiliz; diğer partilerde olan milletvekillerimiz bizleri yeteri kadar temsil edemediğinden Çoğulcu Demokrasi Partisi’ni kurduk“ sözleriyle giriş yaparak sözü ÇDP Genel Başkanı Faruk Arslandok’a bıraktı.

Faruk Arslandok özetle, dil ve kültürü yaşatmak için devlet desteğine ihtiyaç duyulduğunu,  bu ihtiyaçları dile getirmek üzere 2014 yılında Çoğulcu Demokrasi Partisi’nin kurulduğunu belirtti. Arslandok 31 Mart yerel seçimlerinde alınacak oyların toplumun gücünü ortaya koyacağını hatırlattı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Duman da, kurumların bir araya gelememesinden yakınarak, “İyi yönetici barış dilini kullanan yöneticidir. Kültürümüz barışçı bir kültürdür” diyerek sözlerine başladı. Bu seçimde alınacak oylarla “biz de varız “ denileceğini belirten Duman, kuruluşunda var olunan bu ülkenin geleceğinde de kimliklerimizle var olmak için yola çıktıklarını anlattı. Duman daha sonra seçimde nasıl oy kullanılacağı hakkında bilgi verdi.

Toplantı sonunda katılımcılardan 20 kişi ÇDP’ne üye oldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir