ÇDP İL MERKEZİ’NDE COŞKULU BULUŞMA

Çoğulcu Demokrasi Partisi yönetimi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Duman, ÇDP İstanbul İl Merkezi’nde vatandaşlarla buluştu.

24 Şubat 2019 Pazar günü 15.00’te ÇDP Genel Başkan Yardımcısı Şaheser Bostan, Kadın Kolları Komisyonu’ndan Nermin Ertürk ve Filiz Altunok ile Çerkes Kültürevi Yönetim Kurulu Üyesi Emine Marşan Çötok’un hazırladıkları ve ÇDP Kadın Kolları üyelerinin de katkıda bulunduğu toplantı İstanbul İl Merkezi’nin salon ve odalarını dolduran yaklaşık 150 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

ÇDP’nin kurucu üyelerinden İshak Akbay’ın enerji dolu sunumuyla başlayan buluşmada,  ÇDP Genel Başkanı Faruk Arslandok ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Duman, ÇDP’nin kuruluş amacını ve 31 Mart yerel seçimlerine İstanbul Belediye Başkan adayı göstererek katılmaktaki amaçlarını özetlediler.

Ülkeyi siyasi kurumların yönettiğini, siyasette kendi kimliğimizle var olmamız gerektiğini söyleyen Arslandok ve Duman, İstanbul’da 750 bin dolayında Kafkaslı seçmen olduğunu, el birliği ile en yüksek oyu alabilmek için çalışılması gerektiğini belirttiler. Siyasette olmanın ülkeyi bölmek,  birileri ile kavga etmek demek olmadığını, bu ülkenin vatandaşı olarak siyasette yalnız oy vermek değil, oy istemenin de hak olduğunu söyleyen ÇDP temsilcileri, bir dünya şehri olan İstanbul’un, yerel seçimlerde, ülkedeki Kuzey Kafkasyalı varlığını ortaya koymak için çok önemli bir fırsat sunduğunu dile getirdiler.

Toplantıda söz alan ÇDP Genel Başkan Yardımcısı Günsel Avcı, İstanbul’un yönetimine aday olmanın bile Çerkeslere “biz de varız” demenin onurunu yaşattığını söyleyerek, “31 Mart’tan sonra da kendimizle gurur duyabilmemiz için, seçimde yakışacak düzeyde bir oy alabilmemiz çok önemlidir” dedi.

ÇDP MYK Üyesi Emine Sezgin de, diğer partilerin Çerkesleri “Nasıl olsa bize oy verecekler” diye çantada keklik olarak görmesine artık izin verilmemesi gerektiğini söyledi. Çoğulcu Demokrasi Partisi’nin tüm Çerkeslerin partisi olduğunu söyleyen Emine Sezgin, “Artık herkes kendisi için koşmalı, bu bağlamda biz de kendimize, yani Doğan Duman’a oy vermeliyiz. Oyumuz kesinlikle boşa gitmeyecek, aksine çok işe yarayacaktır” dedi.

Söz alan bir diğer konuk Çerkes-Fed Genel Sekreteri Yılmaz Dönmez de, “Doğan Duman’a destek boynumuzun borcudur.  İlk kez kendimize oy verecek ve varlığımızı göstereceğiz. Bu yüzden bu seçimlerde vereceğimiz oy, şimdiye kadar kullandığımız tüm oylardan daha değerli olacak”dedi.

Söz alan diğer konuşmacılar da Doğan Duman’a açık desteklerini beyan ettiler.

Toplantı sonunda konuklara ÇDP tarafından hazırlanan promosyon bez çantalar armağan edildi.

Salonu özenle düzenleyen ve envai çeşit yiyeceği hazırlayan, oldukça kalabalık davetli grubuna oturarak yemek yeme imkanı sağlayan gecenin hanım organizatörleri büyük takdir alırken; gece, genç pşınovaların müzikleri eşliğinde yapılan geleneksel Çerkes danslarıyla coşkulu bir şekilde sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir