ÇDP HEYETİ, PİRLEPELİLER DERNEĞİ’nin DÜZENLEDİĞİ “KÜLTÜRLER KARDEŞLİK İÇİN BULUŞUYOR” GECESİNE KATILDI

Balkan Türkleri’nin kurmuş olduğu Pirlepeliler Derneği’nce düzenlenen “Kültürler Kardeşlik İçin Buluşuyor” gecesinde Oset Alan Derneği Halk Dansları ekibi ile, Çer-Kad ise Koro ile sahne aldı. Kalabalık bir grupla katılan ÇDP heyeti de protokol sıralarında ağırlandı.

GÜNSEL AVCI
İRFAN BEŞKARDEŞ

22 Mart akşamı düzenlenen gecede, Pirlepeliler Dernek Başkanı İrfan Beşkardeş’in konukları selamlamasından sonra kürsüye davet edilen Çer-Kad  başkanı Günseli Şurdum Avcı Kafkas Kültürü hakkında kısa bir konuşma yaptı.

Ardından Çoğulcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Faruk Arslandok ile İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Doğan Duman kısa birer konuşma yaptılar. Daha sonra CHP Bayrambaşa Bld. Başkan Adayı, Saadet Partisi Bayrampaşa Bld. Başkan Adayı ve AKP’nin şimdiki Belediye Başkanı Atila Aydıner  de birer selamlama  konuşması yaptılar.

Gecede, Pirlepeliler Derneği Folklor Ekibi, Oset Alan Derneği Folklor Ekibi ve Çerkes Kadınları Teavün Derneği Korosu sahne aldılar.

ZUHAL KÜÇÜKKAPTAN

Gece sonunda grupları sahne alan konuk derneklerin başkanları Günsel Şurdum Avcı ve Zuhal Küçükkaptan’a birer teşekkür plaketi verildi. Ayrıca, Kafkas kökenli olup, Balkan Türkleri vatandaşlarımız ile bu sıcak bağın kurulmasına vesile olan Adige hemşerimiz Avni Sevinç’e de teşekkür plaketi takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir