SEÇİM SONUÇLARI HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN!

Saygıdeğer kamuoyu, değerli kardeşlerim,  

Sn. Doğan Duman’ı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday göstererek yürüttüğümüz, yaklaşık  dört ay süren bir seçim kampanyasını geride bırakmış bulunuyoruz.

Bu seçim kampanyası öncesinde ve seçim kampanyası boyunca toplumumuzun kurumlarını ve toplumun benzer sorunlar yaşayan kesimlerini ziyaret ettik, etkinliklerine katıldık.

Semt ve bölge toplantılarıyla halkımızla buluştuk, ne yapmak istediğimizi yüz yüze anlatma fırsatı bulduk.

Sosyal medyayı olabildiğince etkin bir şekilde kullanmaya çalıştık. Kısıtlı da olsa televizyon programlarında yer aldık.

Kısacası imkânlarımızı zorlayarak, olabilecek en iyi sonucu almak için yoğun bir kampanya yürüttük.

Kısıtlı imkânlarla yürüttüğümüz bu kampanya, ülkemiz, Kafkasya ve dünyanın muhtelif ülkelerinde yaşayan insanlarımız tarafından ilgiyle karşılanarak, yakından izlendi.

Bu süreçte hedefimizin;

– Sn. Doğan Duman’ı İBB Başkanı seçtirmek olmadığını, toplumumuzun içinde bulunduğu asimilasyon süreci ile dilini, kültürünü, kimliğini kaybetme noktasına doğru sürüklendiğini, bu hususun ülkemiz siyasetinde hiçbir şekilde dikkate alınmadığını,

– Bu konuda bir siyasi temsiliyet sorunu olduğunu, bu temsiliyet sorununun halkımızın taleplerini ortaya koyup kendi sorunlarına sahip çıkmasıyla, iradesini taleplerinin arkasına koyarak örgütlü bir siyasi temsil gücü yaratmasıyla aşılabileceğini,

– Bunun için de siyasi partinin önemli bir araç olduğunu,

– Bu seçim kampanyasının da partimizi güçlendirme noktasında önemli bir işlev göreceğini,

– Toplumumuzda gittikçe zayıflayan kimlik bilincini canlandırmaya katkı sunmak olduğunu,… anlattık.

Kampanya boyunca yaptığımız toplantı ve etkinliklerle ulaşabildiğimiz tüm kesimlerden büyük ölçüde olumlu tepkiler almış olmamıza rağmen,  henüz kesinleşmemiş sonuçlara göre,  aldığımız oy arzuladığımız düzeyde olmamıştır.  Bağımsız aday oylarının sonuçlara sağlıklı olarak yansıdığı konusunda kuvvetli şüpheler vardır. Tespit edebildiğimiz sandıklarla ilgili olarak ilçe seçim kurullarına itirazlarımızı ilettik. Zaten İstanbul seçim sonuçlarına bizim dışımızda da ciddi itirazlar bulunmaktadır.

Bu süreçte, özveri göstererek aday olan Sn. Doğan Duman’a, partimizin yönetimindeki arkadaşlarıma, partimizin üyesi olsun olmasın kampanyamıza aktif destek sağlayan ve oy veren kardeşlerime, kampanyamıza maddi katkıda bulunan dostlarımıza, kampanyamızı destekleyen kurumlarımızın yöneticilerine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. 

Seçimlerde oy miktarı önemli bir gösterge olmakla birlikte, bizim için tek gösterge değildir. Bu kampanya boyunca yarattığımız etkinin ve oluşturduğumuz farkındalığın da çok değerli olduğunu, önemli olanın, örgütlü bir siyasi güç oluşturup sorunlarımıza sahip çıkmak olduğunu düşünüyorum.

Biz bu yoldaki çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.

Saygıyla halkımızın bilgisine sunarım.

FARUK ARSLANDOK

ÇDP Genel Başkanı

3 Responses to SEÇİM SONUÇLARI HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN!

 1. Cumali dedi ki:

  İki bin oy nedir ki İstanbul’da yaşayan Çerkesler için. Pozitif ayrıcalık isteyen, Çerkesce TV isteyen Çerkesler için politik güç gösterisi yapma fırsatı heba edildi. Bir dahaki seçimler 4 yıl sonra. 4 yıl daha kültürel erimeye devam. Yazık oldu..

 2. VEDAT AKDAŞ dedi ki:

  Başkanım çabalarınız için çok teşekkür ederim.
  Toplumumuzda kimlik bilinci yok denecek kadar zayıfladı.
  Başkaları için düşündüğümüz o güzel şeyleri kendimiz için düşünemiyoruz.

 3. Adige dedi ki:

  Sadece İstanbul değil, Çerkeslerin yoğun olarak yaşadığı her ilde sürekli olarak aday gösterilmeli. Emekleriniz ve özveriniz için Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir