ÇDP’DEN AÇIKLAMA: DOĞAN DUMAN’IN ADAYLIĞI SÜRÜYOR!

Medyada yer alan “Doğan Duman’ın adaylıktan çekildiği” yönündeki gerçekdışı haberler üzerine ÇDP Genel Merkezi’nden bir basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasının tam metni şöyle:

BASIN AÇIKLAMASI

– ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ BAĞIMSIZ ADAYI DOĞAN DUMAN SEÇİMLERE KATILIYOR

– BASINDA YER ALAN DOĞAN DUMAN’IN ADAYLIKTAN VAZGEÇTİĞİNE DAİR HABERLER GERÇEK DIŞI

Yüksek Seçim Kurulu yapılan itirazları değerlendirerek, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmiş ve 23 Haziran 2019 tarihinde yenilenmesine karar vermiştir.

Bilindiği üzere 31 Mart seçimlerinde Çoğulcu Demokrasi Partisi (ÇDP)’nin Bağımsız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı sayın Doğan Duman idi.

Seçimlerin yenilenmesi kararı sonrası ÇDP Parti Meclisi toplanmış, 31 Mart’ta İBBB adayı gösterirken ortaya koyulan gerekçeler ve gerçeklerde bir değişiklik olmadığını değerlendirerek 23 Haziran seçimlerine de girilmesi kararı almıştır. Bu bağlamda yenileme seçimlerinde ÇDP’nin adayı yine sayın Doğan Duman olacaktır.

Partimizin çoğulculuk ekseninde dile getirdiği öneriler bir seçim dönemiyle sınırlı olmayıp, daha uzun soluklu ve geleceği de kapsayan bir mücadelenin konusudur. Seçim dönemleri ise bu mesajlarımızı daha geniş kesimlere, daha yoğun iletebilmek için önemli bir fırsattır. 

Öyle ki, başkanlığa yakın adaylardan hangisi seçimi kazanırsa kazansın, onların bizim tespit ettiğimiz sorun ve çözümlerine dair sağlayacakları katkı, partimizin seçimlere girip düşüncelerini daha geniş kesimlere aktararak elde edeceği kazanımdan daha fazla olmayacaktır.

Genç partimizin bu aşamada birincil hedefi partinin varlığı ve fikirlerinin bilinirliğini artırarak ilerki dönemler için güç toplamaktır.

 Bu değerlendirmeler ışığında 23 Haziran 2019 tarihinde yenilenecek İBBB seçimlerinde sayın Doğan Duman ÇDP’nin desteklediği bağımsız aday olarak alternatif fikir ve projeleriyle seçmenin önünde güçlü bir seçenek olarak bulunacaktır.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

2 Responses to ÇDP’DEN AÇIKLAMA: DOĞAN DUMAN’IN ADAYLIĞI SÜRÜYOR!

  1. Memet Gazi dedi ki:

    23 Haziran seçimleri kritik seçimlerdir. Eğer Doğan Dumana’a oyumuzu verirsek oylar bölünür Ak Parti adayı seçimi kazanır veya CHP’nin adayı kazanır düşüncesine kapılmak yanlıştır. Kafkas kökenlilerin bir kısmı Ak Parti’ye sempati duyuyorsa bir kısmı da CHP’ye veya diğer partilere sepati besliyordur netice değişmeyecektir. Varlığımızi politik alanda güçlü bir şekilde hissetirmek istiyorsak oylarımızı Doğan Duman’da birleştirmek durumundayız. Hülasa oylar Doğan Duman’a, oylarımız da artsın özgüvenimiz de artsın.

  2. Ahmet temel dedi ki:

    Yanlış bir hesap. Bir CHP’li asla bu seçimde kendi partisinden başka adaya oy vermez. Doğan Duman’ın ikinci kez aday olması da sadece CHP adayını desteklemek maksatlı olabilir. Oyların bu kadar yakın olduğu bir yarışta maşa olmak dışında bir etkisi yok. Dumam’ın daha sonraki kariyeri ve ÇDP’nin geleceği açısından da çok yanlış bir karar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir