ÇDP’DEN DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Değerli kardeşlerimiz;

Son örnekleri Martin Koçesoko, Muammer Canıdemir, Tarık Topçu olan, geçmişte de çok sayıda aydın ve aktiviste yapılan haksızlıklara hukuksuzluklara dur demek istiyorsak, bireysel tepkiler yerine örgütlü mücadele vermeliyiz.

İnsan haklarını, demokrasiyi dil ve kültürümüzü koruyup geliştirmeyi ancak örgütlü ve birlikte çalışabilen güçlü yapılarla başarabiliriz. Ortak talepler ve sorunlar karşısında birlikte mücadele etme anlayışının gelişmesi, diasporada olduğu gibi anavatandaki mücadeleyi de güçlendirecektir.

Derneklerimizi, federasyonlarımızı ve siyasi partimizi güçlendirmeli ve birlikte mücadele anlayışının gelişmesi için çalışmalıyız.

Ortak sorunlar ve talepler karşısında birlikte mücadele anlayışı kesinlikle göz ardı edilemeyecek bir ihtiyaçtır.

Örgütlü mücadelenin en önemli alanlarından birisi de siyasettir. Siyasi bir varlık göstermek, görünür olmak ve biz de varız demek için bu seçimler bir fırsattır.

Dilimizin, kültürümüzün kaybolmadığı, daha güçlü daha özgür anavatan ve diaspora ideali için oylarımızla sayın Doğan Duman’a en güçlü desteğimizi verelim.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

One Response to ÇDP’DEN DAYANIŞMA ÇAĞRISI

  1. Sadi karakaya dedi ki:

    Çağrı çok önemli ve anlamlı.Görünür olmanın ve kaâle alınmanın şartı siyasi arenada belli bir gücün varliğının hissettirilmesidir.Tum cerkes ve Kafkasyalilarin desteklediği partiler muhakkak vardır ama şimdi kendi Partimiz ve insanımızı destekleme ve “Bizde varız”demenin tam zamanıdır zira siyasi ortam bunun için çok uygun hâl almıştır.Bizlerin oyu na ençok bizim ihtiyacimiz vardir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir