ELEŞTİRİ İYİ NİYETLE YAPILIRSA DEĞERLİDİR!

Seçim zamanlarında siyasi parti temsilcilerinin ve adaylarının STK’lar ile görüşmeleri rutin siyasi faaliyetlerdir.

Bunun son örneği, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimi kapsamında, iktidar partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın İstanbul’da bulunan Kaffed’e, Çerkesfed’e, Abhazfed’e bağlı dernekler ve herhangi bir federasyona bağlı olmayan Çerkes derneklerinin temsilcileri ile bir araya gelmesidir.

STK’ların, bir angajman ve taraftarlık açıklaması yapmaksızın, talep ve isteklerin iletilmesi amacıyla bu şekildeki toplantılara katılmaları normaldir. Bu toplantıya partimize mensup iki kişinin de katıldığı eleştirisi dile getirilmektedir. Toplantıya katılanlar aynı zamanda dernek yönetimlerinde de bulunan arkadaşlarımız olup, yönetiminde bulundukları dernekleri temsilen bu toplantıya katılmışlardır.

Esasen son zamanlarda siyasi alanda Çerkeslerden söz edilir olması, iktidar partisinin seçimler nedeniyle de olsa Çerkes dernek ve STK’larının yöneticilerini talep ve sorunlarını dinlemek üzere davet edip toplantı düzenlemesinde partimizin yürüttüğü vazgeçmeyen, ısrarlı siyasi mücadelenin önemli bir etkisi vardır.

Siyasette var olma, görünür olma mücadelemizi daha da geliştirip, etkin şekilde yürütebilir ve seçimlerde etkili bir oy alabilirsek, Türkiye’nin siyasi gündeminde Çerkeslerin ve Çerkes sorunlarının daha fazla yer almasını ve çözümüne katkı sağlayabileceğimiz açıktır. Halkımızın bu bilinçle mücadelemize destek vermesini bekliyoruz.

Partimiz bu anlayışla siyasi mücadelesini sürdürecek olup, Sn.Doğan Duman’ın 23 Haziran İBB Başkan adaylığı aynı kararlılık ve inançla devam etmektedir.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

2 Responses to ELEŞTİRİ İYİ NİYETLE YAPILIRSA DEĞERLİDİR!

  1. mustafa saadet dedi ki:

    Eleştiriden başka bir şey düşünmeyenler, kastettikleri kişilerin
    konuşmalarını dinleseler, eleştirilerin ne kadar anlamsız ve yersiz olduğunu anlarlar.

  2. Yücel Memet İnce dedi ki:

    Siyasette görünür olma çabası hoş. Çerkeslerin de çokkültürlülük bağlamında devlet (state) tarafından tanınması gerekir ancak bunu yapacak partinin AKP olmadığını düşünüyorum. Kürtler de Romanlar da AKP’nin özgürleşme oyununa geldi ve sonunda pişman oldu.
    Kürtlere karşı söylenenlerin benzeri, bu seçim döneminde Trabzonlulara yöneldi. Yani, AKP bir kriz sürecindedir. Krizin ardından kendini imha gelebilir. Şu aşamada Çerkeslerin AKP’ye yanaşmaması gerekir. Saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir