ÇDP NÜRNBERG 2. ÇERKES KONFERANSI’NA AKTİF OLARAK KATILDI

Almanya’nın Nürnberg Şehrinde, 18-19-20 Ekim 2019 tarihlerinde, Nürnberg Çerkes Derneği ve Circassian Repatiation Organization (CRO) tarafından ikincisi düzenlenen Uluslararası Çerkes Konferansı’na, Partimizin Genel Başkanı Faruk Arslandok, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Günsel Avcı ve Parti Meclisi Üyemiz Saim Sezgin katıldı.

13 ülkeden 200’e yakın kişinin katıldığı konferansa sunulan 50’ye yakın bildirinin 15’ini Türkiyeli katılımcılar gerçekleştirdi..
Genel Başkanımız Faruk Arslandok konferansta, “Örgütlü Siyasi Güç Yaratma ve Siyasallaşmanın Önemi’’ konulu bir sunum gerçekleştirirken; Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Günsel Avcı ise; aynı zamanda Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti Derneğini temsilen katıldığı konferansta, ‘’Kişiler ve Kurumlar Arasında Diyalog ve İşbirliğinin Çerkes Kimliği ve Kültürünün Geleceğe Taşınmasındaki Önemi’’ konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Ayrıca, konferansın düzenleyicileri olan Nürnberg Çerkes Derneği ve Merkezi Kanada’da olan CRO (Circassiaon Repatriation Organization)’nun bu yıldan başlayarak Çerkes kültürüne büyük emek veren kişileri her yıl ödüllendirme kararı doğrultusunda oluşturulan uluslararası jüri, bu yılın ödüllerini Kafkasya’dan Kuyeko Nalbiy ve Raya Hatzeka ile Amerika’dan Kadir Natxo ve Türkiye’den Günsel Şurdum Avcı’ya verdi.

Çoğulcu Demokrasi Partisi olarak konferansın başarı ile gerçekleşmesi için emek veren Nürnberg Çerkes Kültür Derneği Başkanı Prof. Faıdı Mahmoud Barsbaı ve dernek mensuplarına, CRO (Circassiaon Repatriation Organization) Başkanı Prof. Orfan Shouakar-Stash’a ve diğer tüm katkı sunanlar ile katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir