Zeynel Besleney Diaspora’nın Siyasi Tarihini Anlatacak

Dr. Zeynel Abidin Besleney geçtiğimiz aylarda Türkiye’de kitap olarak da yayınlanan doktora tezi “Türkiye’de Çerkes Diasporası’nın Siyasi Tarihi”ni  ÇDP’de anlatacak.

Halka açık olarak gerçekleştirilecek ‘’Diasporada Çerkes Siyaseti’’ başlıklı söyleşi programı 25 Aralık Pazar günü saat 19.00’da Çoğulcu Demokrasi Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilecek.
Adres : Tevfik Fikret Cad. Taç İş Merkezi No:2/2 Şirinevler – Bahçelievler / İSTANBUL
ZEYNEL ABİDİN BESLENEY KİMDİR?

1975 yılında İstanbul’da doğan Besleney, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. 1996 yılında gittiği İngiltere’de önce Birkbeck College’de Uluslararası İlişkiler öğrenimi gören Besleney, ardından University College London’a bağlı School of Slavonic and East European Studies’de (Slav ve Doğu Avrupa Çalışmaları Okulu) Rusya Çalışmaları üzerine yüksek lisans yaptı. Daha sonra Londra Üniversitesi’ne bağlı School of Oriental and African Studies’de (SOAS) [Şark ve Afrika Çalışmaları Okulu] Yakın ve Orta Doğu Dil ve Kültürleri Bölümü’nde Türkiye’de Çerkes diaspora tarihi ve siyaseti üzerine doktora yaptı. Rusya, Kafkasya ve Çerkes siyaseti üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Besleney evli ve iki çocuk babasıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir