ÇDP HEYETİ ADİGA KAFKAS DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Çoğulcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Faruk Arslandok başkanlığında bir heyet, Suriyeli Adigeler tarafından İstanbul Başakşehir’de kurulan Adiga Kafkas Derneği’ni ziyaret etti.

ÇDP Genel Başkanı Faruk Arslandok’la birlikte, Parti Meclisi üyeleri Emine Sezgin, Nazmiye Altun, İstanbul İl Başkanı Ahmet Altunok ve Genel Sekreter Vahdet Kap’ın yer aldığı heyeti, Dernek Başkanı Mumin Hacı Bayram, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Aslan Bidanoka, yönetim kurulu üyeleri İbrahim katı, Osman Abdi, Hanadi Aslan, Iman Hacı Bayram, Ghalia Hacı Bayram ağırladı. 

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette karşılıklı bilgi alışverişi ve istişarelerde bulunulurken, ÇDP Genel Başkanı Faruk Arslandok Suriye’den gelen Adigelerin böyle bir dernek kurarak güç birliği oluşturmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Taraflar ilişkinin geliştirilerek sürdürülmesinden memnuniyet duyacaklarını belirttiler. Ziyaret sona erdiğinde ÇDP Genel Başkanı Faruk Arslandok, dernek başkanı Mumin Hacı Bayram ve yönetim kurulu üyelerine gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür ederek, daha sık görüşme temennisinde bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir