Çoğulcu Demokrasi Partisi 1. Olağan Genel Kongresi’ni Yineledi

Çoğulcu Demokrasi Partisi 1. Olağan Kongresi’ni yaparak Genel Başkan, Merkez Yürütme Kurulu ve Disiplin Kurulu Üyelerini yeniledi.

Çoğulcu Demokrasi Partisi, 1. Olağan Genel Kongresi’ni normal tarihi olan 31 Temmuz 2016’da yapmıştı.  Fakat aradan 1 yıl geçtikten sonra, Ağustos 2017’de Yargıtay Başkanlığı tarafından yapılan uyarı ile “siyasi partiler kanununda disiplin kurulu asil üyelerinin sayısının asgari 7 kişi olmasının öngörüldüğü, ancak ÇDP tüzüğünde bu sayının 5 olarak yer aldığı, bu sebeple Genel Kongre’nin toplanarak önce tüzük değişikliği yapması ve sonra 1. Genel Kongresini yenilemesi gerektiği” uyarısında bulundu.

Bunun üzerine ÇDP 1. Olağan Genel Kongre’si 24 Aralık 2017 tarihinde Ankara’da ÇDP Genel Merkezi’nde toplandı. Yapılan seçimlerde Parti Genel Başkanı, Merkez Yürütme Kurulu üyeleri ve Disiplin Kurulu Üyeleri yeniden seçildi.

Genel Kongre için ilk toplantı günü 23 Aralık 2017 olarak belirlendi. Ancak çoğunluk sağlanamadığı 24 Aralık 2017 tarihinde bu sefer çoğunluk aranmaksızın toplandı. Saat 14.00’de başlayan toplantıda yapılan yoklamada 35 Genel Kurul üyesinden 21’inin salonda bulunduğu görüldü. Bunun üzerine Divan’ın oluşturulmasına geçildi. Divan Başkanlığına Erol Karayel, Divan Üyeliklerine de Timur Şahan, Selçuk Bağlar ve Talat Arslandok seçildi.

Gündem gözden geçirildikten sonra Genel Başkan Mustafa Saadet Genel Kongre’nin toplanma gerekçesini açıklayan kısa bir konuşma yaptı ve ardından başarılar diledi.

Peşi sıra Kurucu Genel Başkan Kenan Kaplan söz alarak ÇDP’nin kuruluşundan bugüne önemli bir misyon ifade ettiğini belirterek “Yeni seçilecek yönetime peşinen başarılar diliyorum” dedi.

Daha sonra Divan Başkanlığına teslim edilen 15 Ağustos 2014 ila 24 Aralık 2017 tarihlerini kapsayan Faaliyet Raporu okundu.

Ardından Murat Özden ÇDP’nin kuruluşundan bugüne yıllar bazında gelir gider raporlarını okudu. Ardından önümüzdeki dönemin tahmini bütçesini sundu.

Bilahare okunan raporlar müzakereye açıldı ve ayrı ayrı oylanarak Merkez Yürütme Kurulu oybirliği ile ibra edildi.

Daha sonra Tüzük Değişikliği Komisyonu’nun hazırladığı değişiklikler öngören rapor okundu. Müzakereye açılarak oylandı ve değişiklikler oybirliği ile kabul edildi.

Ardından seçimlere geçildi. Seçimlere tek liste ile girildi. Yüksek Seçim Kurulu görevlilerinin gözetiminde yapılan oylama sonucu oluşturulan listenin oybirliği ile kabul edildiği görüldü. Buna göre önümüzdeki üç yıl süre ile ÇDP Genel Başkanlığı görevini Faruk Arslandok yürütecek.

Genel Başkan, Merkez Yürütme Kurulu ve Disiplin Kurulu Üyeliklerini yürütecek isimler şu şekilde belirlendi:

GENEL BAŞKAN
FARUK ARSLANDOK
PARTİ MECLİSİ ÜYELERİ
AHMET ALTINOK
AYŞE PİŞKİN
BAYHAN ÇATAK
CANKAT YILDIZ
EMİNE SEZGİN
EMRE GÖZ
EROL KARAYEL
GÜNSEL AVCI
KENAN KAPLAN
NASIR YILDIZ
OSMAN YAVUZ
RECEP GÜNGÖR
SAİM SEZGİN
ŞAHASER BOSTAN
ZEKERİYA AĞRALI
PARTİ MECLİSİ YEDEK
ESRA VAROL
ŞULE ARSLANDOK
TALAT ARSLANDOK
DİSİPLİN KURULU
MUSTAFA SAADET
EROL KILIÇ
MEMET YILDIZ
MURAT ÖZDEN
SAYDETTİN YAVAŞ
ALİ İHSAN AKSAMAZ
İLHAN BELEK
DİSİPLİN KURULU YEDEK
MÜJGAN KARAYEL
VAHDET KAP

178total visits,1visits today

2 Responses to Çoğulcu Demokrasi Partisi 1. Olağan Genel Kongresi’ni Yineledi

  1. Ilhan belek dedi ki:

    Yönetim Kuruluna ve diğer üyeliklere seçilen tüm arkadaşlara başarılar dilerim

  2. Metin Dilbaz dedi ki:

    Çalışmalarınızda başarılar diler
    Tanıtıcı bilgilendirici faaliyetlerin öncelik verilmesini temenni ederim.
    Hedef uzakta yol meşakkatli meyvesi güzel olacak inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir