AFRİN OPERASYONUNA DAİR

     Amerika’nın Ortadoğu’da attığı adımlar ve oluşturmak istediği yapı kesinlikle bölgenin istikrarını daha da bozacak yöndedir. Bu yapı, bölgede sürekli çatışma ve huzursuzluk üretecektir. Amerika bölgede İsrail’in güvenliğini ve Ortadoğu petrolünü kontrolünde tutmayı her şeyin önüne koymaktadır. Bölgeyi de bu çerçevede dizayn etmek istemektedir. Bu yeni dizayn girişiminde bir takım Kürt örgütlerini kendisine partner seçmiştir. Bu işbirliğinin Kürt halkının hayrına olmayacağı da açıktır.
Afrin operasyonuna giden süreç bütün dünyanın gözü önünde gerçekleşmiştir. Amerika, Türkiye’nin kendisine ilettiği bütün rahatsızlıklarına kulak tıkamış ve Türkiye’yi yok sayarak hareket etmiştir. Bölgenin ihtiyaç duyduğu şey daha fazla silahlanma ve çatışma değildir. Daha çok demokrasi barış ve huzurdur. Bölgeden binlerce kilometre uzaktaki emperyalistlerin oluşturacağı yapıların bölgenin barışına ve huzuruna katkıda bulunması mümkün değildir, böyle bir niyetleri de yoktur. Türkiye’nin bu operasyonu meşru ve haklı olmakla birlikte, Amerika’nın kışkırtmalarına kapılmadan, azınlıkta olan diğer halkları da dikkate alan bir anlayışla demokrasisini tahkim etmelidir. Kendi vatandaşlarının ve bölge halklarının emperyalistlerin etki alanına girmesine meydan vermemelidir.
Afrin operasyonunda bölgede yaşayan sivillerin mağdur edilmemesi için azami özen gösterileceğine dair yapılan açıklamaları hassasiyetlerimize uygun buluyor, gereğinin yapılacağını umuyoruz.
Bölgeyi daha da istikrarsızlaştıracak emperyalist girişimleri kınıyor, operasyonun asgari kayıpla sonuçlanmasını diliyoruz.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

3 Responses to AFRİN OPERASYONUNA DAİR

  1. Günsel avcı dedi ki:

    Çok güzel bir değerlendirme.

  2. Nasır yıldız dedi ki:

    Her kelimesi doğru bir tespit.çdp parti Meclis’ini kutluyorum…

  3. Vahdet kap dedi ki:

    Doğru bir tespit ve tenkit…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir