19 Mayıs 2024

13 thoughts on “CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZI BELİRLİYORUZ!

 1. Ben cerkesim evet ama biz cerkeslerden bir halt olmaz neden diyeceksiniz biz acimizi sevgimizi ne zaman birlik beraberlik icerisinde yapabildik ki ? Her dernek cerkes dernegi ama hicbiri birlik degil hepsi birbirinden farkli davraniyor ornegin 21 mayisi neden birlikte yâd edemiyoruz her dernek kendi davulunu caliyor tutturmusuz bir xabze denilen seyi herkes kendine gore yorumluyor heleki istanbulda dernekler kim kime dumduma durumu olmayipda derneklere gidemeyen onlarca kisi taniyorum.kahvalti ucretli etkinlikler parali parasi olmayan adam cerkesligini yasayamiyor herkes rant icin dernek kurmus . Gecenlerde bi etkinlige gittim gitmez olaydim adige dil gunu idi cocugum 3 yasinda ve arada ses yapiyor diye xabzeye uygun olmadigini dile getirip beni cocugumla disari cikardilar bu xabzemi bu xabze ise ben cerkes degilim ben cocugumu getiriyorsam mutlu olmaniz gerekmezmi sese dile cerkeslige asina olmasi gerekecegi bir yasda olan bir cocugun oyle bir etkinlikde ses cikarmasina turk yada laz olmadi zaza kulturunde bile cocuklar sevgiyle karsilanirken biz cerkeslerde kapi disari konuluyor bunun neresi cerkeslik ? Esimle disarda kaldik esimde turk ve cok uzuldu. Artik ben nasil cerkeslere karsi duyarli olacagim peki esim . Yada gelecegimiz olan ogluma ne demeliyim. Aciklarmisiniz.

 2. Çoğulcu Demokrasi Partisi ülkemizin birliği kardeşliği barışı için düşmanlıklar üreten yozlaşma ve asimilasyona karşı saygı sevgi toplumunu ahlaklı kültürlü toplumların sağlayacağına inanarak siyaset yapacaktır.

  1. Milliyetçi misafir, Çerkesler sığıntı değil bu ülkenin asli unsurudur. Ağzını topla ve olçülü ol.

  2. Milliyetçi misafir….!Milliyetcimisin Sen?Senin gibi döl israfları olduğu sürece bu ülke bir adım ileri gitmez.Cerkeslerden yana kuyruk acın varsa açıkça soyle.Serefsizlik yapma…!

  3. Tam da adına layık bir yanıt. Milliyetçilik sadece öz türk kökenli olanlara mı tapulu? Çerkezler de bu toplumda hizmet vermekte, kamu görevi yapmakta, şehit olmakta ve vatan ve bayrağına sahip çıkmaktadır. Sığıntı kelimesini kullanmakla ne kadar bağnaz ve boş olduğunu göstermiş oldun. Hani diğer etnik kökenliler bir renk bir mozaikti.. Yıllarca MHP ye oy vermiş ve sonrasında milliyetçilik anlayışlarının sadece türk kökenli olanlara ait olduğunu ve bizleri diğerleri

 3. Girişiminizi kutluyorum. Toplumda her kesim demokrasiye ve ülke geleceğine katkı sunmalıdır. Bu iletişim faaliyetinde kısa da olsa hedef amaç, vizyon ve misyon net olarak belirtilmesi gerektiğine inanıyorum. 100 bin gibi komik bir sayıyı tamamlamaktan korkuluyorsa bu işin başlangıcında bir sorun var dektir. Bizim kültürümüzün temelinde wunafe mevcuttur. Gerekli istişare ve wunafe kurumunun oluşturulması ve uygulanması başarının önününü açacaktır.

 4. Sadece gülüyorum daha biz bir birlik ve bütünlük kuramamışken ki yakından izlemlerim kurulabileceğinin emaresinide vermiyor… kaldı ki çoğunluğun sesi olma yolundamı ilerliyeceğiz bu hayalden de öte birşey saçmalık.

 5. Hasanbey haklısınız, fakat birazdaha olumlu olabilmeye çalışmak gerekiyor. KİMSE için değil . kendiniz için, çocuğunuz için birlik olma zamanı. Hamarje, Adığe woey woey. Ćerkeslikten kimseye zarar gelmez. Sizin milliyetçi bir ćerkes olduğunuza eminim. İsteğimiz, aynı sizin istediğiniz Çerkesliği istiyoruz. Bunun için uğraşmaya varmısınız.Kendi adıma uğraşacam, Allahım beni çerkeslikten soğumama izin verme Yarabbim, bu benim sık sık tekrar ettiğim duamdır

 6. Adalet Partisi Genel Başkanı Prof.dr Vecdet ÖZ,
  Güzel Vatanımızın asli unsuru olan siz değerli Çerkezlerin Samsun Çarşambalı bir bireyidir.Ve bizlerinde, yani Tüm Vatanını sevenlerin de adayıdır.Sizleri bu değerli siyaset ve bilim adamını desteğe davet ediyorum.Gün birlik olma günüdür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial