CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZI BELİRLİYORUZ!

DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARINA SAHİP ÇIKMA İRADESİ OLAN TÜM VATANDAŞLARIMIZA!

 

ÇDP, ANKARA’DA YERLEŞİK SİYASET OLİGARŞİSİNİN YAPTIĞI YENİ DÜZENLEMELERLE İYİDEN İYİYE TIKANAN ÇOĞULCU DEMOKRASİYE GİDEN YOLU AÇMAK İÇİN SORUMLULUK ÜSTLENMEYE HAZIR!

BUNUN İÇİN, 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE ÇDP’NİN ÖNERECEĞİ  “GERÇEK DEMOKRAT”  BİR CUMHURBAŞKANI ADAYINA DESTEK VERECEK 100 BİN İMZACI ARIYORUZ!

HEM ÜLKENİN GELECEĞİNE, HEM KİMLİĞİNİZE SAHİP ÇIKMA VE BU YOLDA SORUMLULUK ALMA İRADENİZ VAR İSE LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ADRESLERDEN BİRİNE AD SOYAD ve TELEFON NUMARANIZI BİLDİRİN; İÇİMİZDEN BİR CUMHURBAŞKANI ADAYINI SEÇİM YARIŞINA SOKACAK BÜYÜK ORGANİZASYONUN PARÇASI OLUN!

HAYDİ!

KÜÇÜK BİR GAYRETLE BÜYÜK İŞLER BAŞARILABİLİR!

***

İSİM ve TELEFON BİLDİRİLEBİLECEK ADRESLER:

– e-mail                  : cogulcudemokrasi@gmail.com
– facebook              : https://www.facebook.com/cogulcu/
– WhatsApp / SMS : 0533-627 5086 (Emine Arslandok)
– Messenger             : m.me/cogulcu

VEYA SADECE AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURABİLİRSİNİZ

***

DETAYLAR

Saygıdeğer vatandaşlarımız,

Türkiye, “AK Parti/MHP İttifakı”nın TBMM’de kabul edilen önergeleri doğrultusunda 24 Haziran 2018’de yeni Cumhurbaşkanı ve parlamento üyelerini seçmek üzere sandık başına gidecek.

Cumhurbaşkanlığına aday olabilmenin yasal kriterlerini belirleyecek yasaların bile çıkması beklenmeden alınan bu karar, haklı olarak “baskın seçim” olarak isimlendirilmiştir.

Anayasamızda referandumla yapılan son düzenlemelere göre Cumhurbaşkanı adayı olabilmenin iki yolu var:

– Birincisi, 20 milletvekilinin bir araya gelerek belirleyecekleri bir ismi Cumhurbaşkanı adayı olarak önermeleri ile;

– İkincisi de 100 bin vatandaşın bir araya gelerek verecekleri imzalarla bir TC vatandaşını aday olarak göstermeleri ile.

Ancak, uyum yasaları henüz çıkarılmadığı için, 100 bin vatandaşın belirlenen bir ismi Cumhurbaşkanlığına nasıl aday gösterecekleri teknik olarak henüz kamuoyunun meçhulüdür.

Parlamento dışından Cumhurbaşkanlığına aday olabilmenin şartlarını belirleyecek yasal düzenleme şayet iktidar partisi sözcülerinin ifade ettikleri gibi gerçekleşirse, Cumhurbaşkanı adayları, öncelikle kimlik ve açık adres bilgilerini içeren bir dilekçe ve seçilme yeterliğine ilişkin belgelerle yüksek seçim kuruluna bizzat müracaat ederek adaylık harcı olan 131 bin TL parayı yatırıp adaylıklarını tescil ve ilan edecekler; sonra da verilecek süre içinde, 100 bin TC vatandaşının kayıtlı bulundukları ilçe seçim kurullarına gidip dilekçe ve imza vermelerini temin ile kendisini desteklediklerini beyan etmelerini sağlamak zorunda kalacaklardır.

***

Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

Çoğulcu Demokrasi Partisi, tüm seçim süreçlerine  -şartlar elverdiği oranda-kendi adaylarıyla katılma kararlılığındadır. 24 Haziran tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için de ÇDP Merkez Yürütme Kurulu’nun kararı bu yöndedir.

Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, yeni kurulmuş ve henüz parlamento grubunu oluşturamamış bir parti olarak, belirlediğimiz ismin Cumhurbaşkanlığı yarışına girebilmesi için önümüzdeki tek seçenek 100 bin TC vatandaşı tarafından aday gösterilmesidir.

Çoğulcu Demokrasi Partisi bu gerçeklerden hareketle kendi yol haritasını oluşturmuş, girişimde bulunmaya hazırdır.

Ancak, bu yoldaki ilk adım için halkımızın özverili desteğini netleştirmek istemektedir. Bunu somutlaştırmanın yolu da, İlçe Seçim Kurullarına giderek imza verecek 100 bin kişiyi belirli hale getirmektir.

Bu amaçla siz değerli vatandaşlarımızı sonuç odaklı bu çalışmanın parçası olmaya davet ediyoruz.

Bunun için de, “Ben ilçe seçim merkezine giderek ÇDP’nin belirleyeceği ismi Cumhurbaşkanlığına aday göstereceğim”  diyebilen vatandaşlarımızdan aşağıdaki iletişim adreslerinden birine isim ve telefon numaralarını bildiren bir mail atmalarını rica ediyoruz.

Gelen mailler uzman ekibimizce tasnif ve analiz edilerek, “ÇDP tarafından önerilecek ismin yeterli desteği alacağı kanaati hasıl olduğunda” tüm mail sahipleri ile birebir irtibat kurularak bağlı oldukları ilçe seçim kurullarına gitmeleri istenecek ve desteklerini, verecekleri dilekçe ve imzalarla somutlaştırmaları talep edilecektir.

“Ülkeye çoğulcu ve demokratik bir iklimin hakim olması için ben bu desteği vermeye hazırım” diyen vatandaşlarımızın aşağıdaki iletişim adreslerinden birine isim ve telefon numaralarını bildirmelerini ve bu çağrıyı ulaşabildikleri tüm kişi ve çevrelere ileterek yaymalarını önemle rica ediyoruz.

Zaman kısa, yapılması gereken iş çok fazladır; lütfen acele edelim.

NOT: Spekülasyonlarla projenin amacından saptırılmaması için bu aşamada parti adayının ismini açıklamıyoruz. Cumhurbaşkanı adayının ismi gelen iletilere bakılarak yeterli destek alınacağından emin olunduğunda açıklanacaktır.

İSİM ve TELEFON BİLDİRİLEBİLECEK ADRESLER:

– e-mail                  : cogulcudemokrasi@gmail.com
– facebook              : https://www.facebook.com/cogulcu/
– WhatsApp / SMS : 0533-627 5086 (Emine Arslandok)
– Messenger             : m.me/cogulcu

VEYA SADECE AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURABİLİRSİNİZ

13 Responses to CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZI BELİRLİYORUZ!

 1. Hasan dedi ki:

  Ben cerkesim evet ama biz cerkeslerden bir halt olmaz neden diyeceksiniz biz acimizi sevgimizi ne zaman birlik beraberlik icerisinde yapabildik ki ? Her dernek cerkes dernegi ama hicbiri birlik degil hepsi birbirinden farkli davraniyor ornegin 21 mayisi neden birlikte yâd edemiyoruz her dernek kendi davulunu caliyor tutturmusuz bir xabze denilen seyi herkes kendine gore yorumluyor heleki istanbulda dernekler kim kime dumduma durumu olmayipda derneklere gidemeyen onlarca kisi taniyorum.kahvalti ucretli etkinlikler parali parasi olmayan adam cerkesligini yasayamiyor herkes rant icin dernek kurmus . Gecenlerde bi etkinlige gittim gitmez olaydim adige dil gunu idi cocugum 3 yasinda ve arada ses yapiyor diye xabzeye uygun olmadigini dile getirip beni cocugumla disari cikardilar bu xabzemi bu xabze ise ben cerkes degilim ben cocugumu getiriyorsam mutlu olmaniz gerekmezmi sese dile cerkeslige asina olmasi gerekecegi bir yasda olan bir cocugun oyle bir etkinlikde ses cikarmasina turk yada laz olmadi zaza kulturunde bile cocuklar sevgiyle karsilanirken biz cerkeslerde kapi disari konuluyor bunun neresi cerkeslik ? Esimle disarda kaldik esimde turk ve cok uzuldu. Artik ben nasil cerkeslere karsi duyarli olacagim peki esim . Yada gelecegimiz olan ogluma ne demeliyim. Aciklarmisiniz.

 2. Koray KAPLAN dedi ki:

  Aday olarak kim yada kimler düşünülüyor

 3. Çoğulcu Demokrasi Partisi ülkemizin birliği kardeşliği barışı için düşmanlıklar üreten yozlaşma ve asimilasyona karşı saygı sevgi toplumunu ahlaklı kültürlü toplumların sağlayacağına inanarak siyaset yapacaktır.

 4. Zuhal kahveci dedi ki:

  Hayırlısı olsun adayimiza başarılar

 5. Milliyetci Misafir dedi ki:

  Birde Çerkezler eksikti ,sigindiginiz yerde neyiniz eksik kaldi

  • Canbolat dedi ki:

   Milliyetçi misafir, Çerkesler sığıntı değil bu ülkenin asli unsurudur. Ağzını topla ve olçülü ol.

  • Murat dedi ki:

   Milliyetçi misafir….!Milliyetcimisin Sen?Senin gibi döl israfları olduğu sürece bu ülke bir adım ileri gitmez.Cerkeslerden yana kuyruk acın varsa açıkça soyle.Serefsizlik yapma…!

  • Yazık dedi ki:

   Tam da adına layık bir yanıt. Milliyetçilik sadece öz türk kökenli olanlara mı tapulu? Çerkezler de bu toplumda hizmet vermekte, kamu görevi yapmakta, şehit olmakta ve vatan ve bayrağına sahip çıkmaktadır. Sığıntı kelimesini kullanmakla ne kadar bağnaz ve boş olduğunu göstermiş oldun. Hani diğer etnik kökenliler bir renk bir mozaikti.. Yıllarca MHP ye oy vermiş ve sonrasında milliyetçilik anlayışlarının sadece türk kökenli olanlara ait olduğunu ve bizleri diğerleri

 6. Sezgin dokuz dedi ki:

  Girişiminizi kutluyorum. Toplumda her kesim demokrasiye ve ülke geleceğine katkı sunmalıdır. Bu iletişim faaliyetinde kısa da olsa hedef amaç, vizyon ve misyon net olarak belirtilmesi gerektiğine inanıyorum. 100 bin gibi komik bir sayıyı tamamlamaktan korkuluyorsa bu işin başlangıcında bir sorun var dektir. Bizim kültürümüzün temelinde wunafe mevcuttur. Gerekli istişare ve wunafe kurumunun oluşturulması ve uygulanması başarının önününü açacaktır.

 7. ..... dedi ki:

  Sadece gülüyorum daha biz bir birlik ve bütünlük kuramamışken ki yakından izlemlerim kurulabileceğinin emaresinide vermiyor… kaldı ki çoğunluğun sesi olma yolundamı ilerliyeceğiz bu hayalden de öte birşey saçmalık.

 8. Iderey sezgin dedi ki:

  Hasanbey haklısınız, fakat birazdaha olumlu olabilmeye çalışmak gerekiyor. KİMSE için değil . kendiniz için, çocuğunuz için birlik olma zamanı. Hamarje, Adığe woey woey. Ćerkeslikten kimseye zarar gelmez. Sizin milliyetçi bir ćerkes olduğunuza eminim. İsteğimiz, aynı sizin istediğiniz Çerkesliği istiyoruz. Bunun için uğraşmaya varmısınız.Kendi adıma uğraşacam, Allahım beni çerkeslikten soğumama izin verme Yarabbim, bu benim sık sık tekrar ettiğim duamdır

 9. Vahdet KAP dedi ki:

  100 bin imzayı ,inşallah toplayacağız.

 10. Yaşar KARAHAN dedi ki:

  Adalet Partisi Genel Başkanı Prof.dr Vecdet ÖZ,
  Güzel Vatanımızın asli unsuru olan siz değerli Çerkezlerin Samsun Çarşambalı bir bireyidir.Ve bizlerinde, yani Tüm Vatanını sevenlerin de adayıdır.Sizleri bu değerli siyaset ve bilim adamını desteğe davet ediyorum.Gün birlik olma günüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir