22 Temmuz 2024

5 thoughts on “ÇDP’den Kamuoyuna!

 1. Cevaba, yoruma bile gerek yok aslında. Yıllardır söylemde bir değişiklik yok. Çok da önemsememek gerekir bu durumu. KKTC’yi tanıdılar da ne oldu? Yıllardır kucaklarında büyümeyen bir bebek olarak kaldı. Bizim duyarlılığımızın nedeni sayı olarak en çok Türkiye’de yaşıyor olmamızdan kaynaklanıyor. Tüm Kuzey Kafkasyalı kardeşlerimizle dayanışma içinde, siyasi tercihlerimizi gözden geçirerek bir cevap vermemiz mümkün. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz olmaya devam… İşine gelince Uluslararası Hukuku ayaklar altına alan, Amerika’nın Rusya’ya karşı giriştiği oyunun piyonu olan (gelecekte eline ne geçeceğinden bihaber) yönetimi fazla gözümüzde büyütmeyelim, bir gün onlar da geldikleri gibi giderler. Rusya ile ilişkileri dengeli bir şekilde yürütmek ve elbette diğer ülkelerle dirsek teması çok önemli. Son zamanlarda İtalya ile çeşitli alanlardaki temasları önemsemek gerek diye düşünüyorum.

 2. ANAYURDUMUZ TÜRKİYENİN BİR GÜRCÜSTAN TUTKUSU YÜZÜNDEN ATAYURDUMUZ ABHAZYAYI DEVLET OLARAK TANIMMAMAKTAKİ ACAİP İNADI BİZ TÜRKİYEDEKİ DEVLETİNE,MİLLETİNE CANDAN BAĞLI ABHAZ KÖKENLİ T.C. VATANDAŞLARINI SON DERECE ÜZMEKTEDİR.BIKTIK ARTIK,BUNALDIK BU ERDOĞANIN GÜRCÜSTAN SEVDASINDAN.TÜRKİYEDEKİ ABHAZ KÖKENLİ T.C VATANDAŞLARI YILLARCA BU İKTİDARA YÜZDE DOKSAN ORANINDA VERDİĞİ DEVAMLI OYLARINI BU HALK ERDOĞANA HARAM EDİYOR.BU AKP YE OYVEREN SOYDAŞLARIMIZA ARTIK BU PARTİYE OY VERMEMEYE DAVET EDİYORUZ….

  1. SELAM ILHAN KARDES VE SIZIN GIBI DÜSÜNENLERI TEBRIK EDERÏM ARKADASIM BÏZIM CERKESLER VE ABHAZLARA ALLAH RAZI OLSUN DERSEN EVDEKI EKMEGINIDE VERIR DERDI BÏZIM KOYDE AVANAK SAKIR DEDE DEDIGIMIZ BIR DEDE VARDI.. CERKESLER ABHAZLAR OLMASA A.K.P OLMAZ MHP AYAKDA DURAMAZDI .MALESEF YANLIS KULVAEDA DOLDURUSA GELEREK BILIGISIZCE CIRPINAN MÏLLET OLDUK . A.K.P.MHP ISBIRLIGINDEN CERKES ABHAZ TOPLUMUNA ZERRE KADAR YARAR GELMEZ BUNU ÖGRETEMEDIK BU TOPLUMA GERECEKCELERI YAZMAYA GEREK YOK SIZLER HERSEYIN FARKINDASINIZ AKP YOKKEN MINARADE HOCA SARKI SOYLEMIYORDU IMAMDA KEMNCE CALMAZDI DINDE VARDI CAMIDE 15 YILDA 95 YILLIK ULKE COKTU YAZIKLAR OLSUNKI CERRKES ABHAZLAR UYANMIYOR SIZLER BIZLER BU MILLETI UYARALIM DERIZ AHMAKLAR BIZE SOVERLER ASIL DUSMAN CEHLETTIR SAYGILARLA SIMDIDEN SIZE IYI BAYRAMLAR ..

 3. Türkiye kendi gözündeki merteği görmez , başkalarının gözünde çöp arar. Önce bir kapısının önünü temizlese de sonra konuşsa daha inandırıcı olacak.
  Syın RT nin bir Ğürcistan ziyaretinde bende Gürcüyüm dediği hala tüm Kafkaslıların kulağında tüm tazeliği ile duruyor. Tarihte Stalin gibi bir iblisin şeytanca tezgahladığı planların hala geçerli olacağını sanan zavallılar az değil. Ama güneş balçıkla sıvanamıyor.
  1990 larda Amerika ve Tabii yandaşları Gürcistan’ a verdiler gazı o çok uyanıklarda kendilerini bir şey sandılar, sonuçta ortada.
  Bu gazlama biraz daha devam ederse korkarım elindekilerdende olacak. Faşizmin geçer akçe olmadığını çok daha pahalıya anlayacak.
  Gürcistan şapkasını önüne koyup bir güzel düşünmeli, bu kendisine gaz veren aklıevvellere uyup daha fazla kendini küçültmemelidir.
  Aksi halde daha çok zayıatlar verecektir. Öyle başkalarının toprağının üzerinde sonsuza kadar oturtmazlar adamı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir