ÇDP Heyeti, İşadamı Abdullah Teber’i Ziyaret Etti…

ÇDP’nin, çalışmalarını anlatmak ve ortaklaşmak maksadıyla STK’lara ve alanında başarılı insanlara yönelik yaptığı ziyaretlerin son durağı başarılı Çerkes iş adamı Abdullah Teber oldu.
10 Haziran 2018 günü Genel Başkan Faruk Arslandok başkanlığındaki ÇDP heyetinin Beylikdüzü’ndeki işyerinde ziyaret ettiği Abdulah Teber, soydaşların çoğunun hala Çerkes kurucuların yoğun olduğu bir siyasi parti kurulduğundan haberleri olmadığını söyleyerek, “ÇDP hepimiz için bir onurdur. Sizleri yürekten destekliyorum. Bu desteği esirgeyenler utanmalıdır” dedi.
ÇDP Genel Başkanı Faruk Arslandok, siyasi deneyim sahibi birinden bu sözleri duymanın önemli ve moral verici olduğunu belirterek, “Maalesef ÇDP’yi tanımadan ve anlamadan muhalefet edenler var” dedi. Bu önyargıları yok etmek için bu şekilde bilgilendirme ziyaretleri yaptıklarını, elde edilecek katkılarla önümüzdeki günlerde daha güzel işler yapmak ve güzel sonuçlar elde etme şansı yakalanabileceğini belirtti. Arslandok, “Çerkesler ortaya çıkmadığı için ‘yok’ sayılıyor. Nasıl bilet almadan büyük ikramiye çıkma ihtimali yoksa, ortaya çıkmadan, görünür olmadan da kültürel taleplere ulaşmanın mümkünü yoktur” dedi.
ÇDP’nin bir IP TV kanalı kurduğunu, yakında sürekli yayınlara başlayacağını belirten Arslandok, bu kanaldan yalnızca parti tanıtımı yapılmayacağını, kendi dalında birikimli siyasetçi, bürokrat, akademisyen, iş adamı, sanatçı ve STK mensuplarının bu kanaldan topluma hitap etme şansı bulabileceğini söyledi.
ÇDP’de finansdan sorumlu MYK üyesi Sayın Emine Sezgin de, “muhalefet için muhalefet yapanların” ileri sürdüklerinin aksine, ÇDP’nin kuruluşundan buyana hiçbir yurt içi ve yurtdışı kaynaktan en ufak bir maddi destek almadığını, partinin tüm masraflarının kuruluştan beri bizzat kurucular tarafından karşılandığını belirterek, aksine ciddi maddi desteğe ihtiyaç duyduklarını söyledi. Sezgin, “Söz yerine gelmişken ben de görevimin gereğini yaparak, toplumsal sorunlarımıza duyarlı olup, birçok kuruma ve hatta toplumumuz dışında birçok siyasal girişime ciddi maddi katkılar sunduğunu bildiğimiz Abdullah Teber’in, partimize de ciddi maddi destek vermesini beklediğimizi söyleyeyim” dedi.
Sezgin’in bu sözlerine mukabelede bulunan Teber böyle bir katkıda bulunmaktan memnun olacağını söyledi.
Samimi diyaloglarla süren sohbet sonrası ziyaret, Teber’in misafirlerini Çerkes geleneklerine uygun şekilde arabalarına kadar uğurlamasıyla sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir