KAMUOYUNA DUYURU!

Kabardey Balkar Cumhuriyeti’nde, Kanjal Savaşının 310. yıldönümü anma etkinlikleri sırasında meydana gelen endişe verici olaylar yaşanırken, bazı kişiler sosyal medyadan Türkiye’deki STK’lara seslenerek, ‘’halkı Rusya Federasyonu  elçilik ve konsolosluklarını kuşatmaya çağırmalarını’’ istemiş; bunu yapmayan STK’ları ‘’küfür’’ ve ‘’hakaret’’ içeren seviyesiz bir üslupla, korkaklıkla suçlayarak, akıl dışı bir tavır ortaya koymuşlardır. Bunu yaparken de, bu kurumların bir kısmının yıllardır 21 Mayıs anmalarını ve anavatanda yaşanan bir takım olumsuz gelişmelere ilişkin protestolarını Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanarak yaptıklarını anımsama  gereği bile duymamışlardır.

Kurumların veya kişilerin  tutum ve davranışlarını, ağır da olsa ‘’eleştiri sınırları içerisinde kalarak’’ değerlendirmek kabul edilebilir bir şeydir; ancak küfür ve hakaretin kabul edilmesi mümkün değildir.

Küfür ve hakareti bir yöntem olarak benimseyenlerin nerede duracakları belli olmadığı gibi, her zaman seviyeyi daha da aşağılara çekme riski bulunmaktadır.

Kamuya açık bir alanda, ağza alınmayacak ifadeleri bu kadar kolaylıkla kullananlar bilmelidir ki; bu yöntem hayra hizmet etmeyecektir.

Bu üslubu kesinlikle reddediyor,  sahiplerini kınıyoruz. Çoğulcu Demokrasi Partisi olarak böyle bir üslubun ve yaklaşımın arkasında durmamızın mümkün olmadığını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Saygılarımızla.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

One Response to KAMUOYUNA DUYURU!

  1. ömer dedi ki:

    Herkes kendi başına hareket ederse işin içinden çıkılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir