ÇDP’DEN ‘BİR UMUT YETER’E SUÇ DUYURUSU

ÇDP, Kanal D Televizyonunda yayınlanan ‘’Bir Umut Yeter’’ dizisinin 2. Bölümü ile ilgili suç duyurusu dilekçesini T.C. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdi.

Dilekçe, Uluslararası Kafkas Derneği Hukuk Danışmanı Avukat Sami Akkılıç ve Avukat İshak İmam’ın hazırlamış olduğu ve sosyal medyada paylaşılan şikâyet dilekçeleri dikkate alınarak birleştirilmiş, daha sonraki gelişmelere göre revize edilip partimizin pozisyonuna göre oluşturulmuştur.

Bu konudaki suç duyuruları, Türkiye’nin her yerinden T.C.Başsavcılıklarına, Bakırköy Başsavcılığına gönderilmek üzere yapılabilmektedir. Yapılan suç duyuruları bu soruşturma kapsamında dikkate alınacaktır. Başvurular ne kadar fazla olursa yapılacak soruşturmanın kuvvetini artıracaktır. Yani, Çerkeslerin rencide olduklarının somut kanıtı olacaktır. O nedenle,  gecikmeden ne kadar çok suç duyurusu yapılırsa beklenen sonucun alınmasına o kadar katkısı olacaktır.

Suç duyurusunda bulunmak isteyenler dilekçemizi örnek alıp, Müşteki (Sikayetçi) kısmına şikâyette bulunanın adını, adresini ve T.C.Kimlik Numarasını yazarak 6. Maddeyi (son madde) aşağıdaki gibi değiştirerek kullanabilirler.

“Bu dizide kullanılan ifadeler, Türkiye Cumhuriyeti Devletine vatandaşlık hukuksal bağı ile, manen gönül bağı ile bağlı bulunan bir Çerkes olarak beni ve tüm Çerkes’leri derinden yaralamıştır. Yukarıda arz edilen nedenlerle;

– Şüpheli/ler hakkında gerekli soruşturmanın yapılması ve cezalandırılması için kamu davası açılmasını,

– Bahsedilen dizinin yayından kaldırılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz.”  (Tıklayınız: Kanal D suç duyurusu)

COĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

One Response to ÇDP’DEN ‘BİR UMUT YETER’E SUÇ DUYURUSU

  1. Ömer dedi ki:

    Çerkesler(tüm kuzey kafkasyaılar)
    olarak hakkımızı en iyi şekilde arayacak teşkilat siyasi partidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir