ÇDP KANAL D’Yİ PROTESTO EYLEMİNİ DESTEKLİYOR

KAMUOYUNA

Kanal D Televizyonu’nda yayınlanan ‘’Bir Umut Yeter’’ televizyon dizisinde geçen bir diyalogda, Çerkes kadınları ile ilgili yanlış algı oluşturacak, rencide edici, onur kırıcı, yayıncılık ilkelerine aykırı ifadelere yer verilmiş olmasını protesto etmek amacıyla, Kuzey Kafkasya Platformu adı altında bir araya gelen dernek ve oluşumların, 21 Ekim 2018 Pazar günü, saat 14:00’de, Kanal D önünde yapacakları protesto eylemini destekliyoruz.

Daha önce yapılan girişimler ve protestolara ve RTÜK’ün para cezası ile cezalandırmasına rağmen, diziyi yayından kaldırmak yerine, dizinin aynı bölümünü, hiçbir değişiklik yapmadan, aynı diyalogları içerir şekilde üst üste tekrar yayınlamış olması Kanal D Yönetiminin aymazlığını ve eyleminde ısrarcı olduğunu göstermiştir. Çoğulculuk fikrine ve anlayışına aykırı olan, ayrımcılık ve nefret söylemi içeren, halkın bir kesimini ötekileştiren bu tür yaklaşımların ülkemizde barışa ve huzura hizmet etmeyeceği açıktır. Hele ki bu eylemi ısrarla tekrarlamak hiçbir şekilde kabul edilebilecek bir şey değildir.

Çerkes toplumunun kendisine yöneltilmiş bu ayrımcı ve aşağılayıcı dile karşı çok sayıda dernek ve oluşumla bir araya gelerek güçlü bir tepki vermesini son derece yerinde bir gelişme olarak görüyoruz.

Kanal D Televizyonu’nun bu yayınından rahatsız olan herkesi 21 Ekim Pazar günü yapılacak bu protesto eylemine katılmaya davet ediyoruz.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir