Monthly Archives: Şubat 2020

MUHİDDİN KANDUR ÇTV’YE KONUK OLDU

Ünlü yazar, yönetmen ve besteci Muhittin Kandur Çoğulcu Tv için çekilen programa konuk oldu.

ÇDP YÖNETİMİ, ÇEÇEN İNGUŞLARIN 1944 SÜRGÜNÜ’NÜ ANMA PROGRAMINA KATILDI

23 Şubat 1944 de gerçekleşen ÇEÇEN- İNGUŞ SÜRGÜNÜ’nde yaşanan trajedi Çeçen İnguş Derneklerinin 23 Şubat Pazar Günü Üsküdar Gençlik Kültür Merkezi’nde ortaklaşa düzenlediği törende anıldı.

Çeçen sürgününü anlatan konuşmaların yapıldığı, sürgüne uğrayan bir Çeçen yaşlısının şahitliklerini anlattığı ve  kısa film gösterilerinin yeraldığı programa yaklaşık 250 kişi katıldı.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ İSTANBUL’DA YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASIYLA YERHOV’U PROTESTO ETTİ

Rusya‘nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov‘un on gün önce Sputnik Haber Ajansı’na yaptığı açıklamalara tepkiler dinmek bilmiyor.

İstanbul Beyoğlu’nda Çoğulcu Demokrasi Partisi tarafından organize edilen bir açık hava basın toplantısıyla Yerhov’un Çerkesler hakkındaki sözlerine sert tepki gösterilerek, “Soykırım ve Sürgün Rusya devlet yönetiminde yapısallık kazanmış bir yöntemdir. Ve bunun Yerhov gibi zekasızların uydurduğu basit yalanlarla örtbas edilebilmesi mümkün değildir” denildi.

DÜNYA ANA DİL GÜNÜ KUTLU OLSUN!

İnsanlık tarihi ve insanlığın kültürel birikimi ana diller üzerinden yükselmiştir.
Ana dillerin kaybolması insanlığın kültürel birikiminin ve zenginliğinin yok olması sonucunu yaratacaktır.

ÇDP’den ÇAĞRI: YERHOV’UN SAPTIRMALARINA KARŞI PAZAR GÜNÜ İSTANBUL ODAKULE’DE YAPACAĞIMIZ BASIN AÇIKLAMASINDA BULUŞALIM!

23.02.2020 Pazar Günü, Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov’un, tarihi gerçekleri çarpıtıp tersyüz eden hadsiz açıklamalarına karşı bir basın açıklaması yapılacaktır. Yerhov’un yalan ve saptırmalarından rahatsız olan ve rencide olduğunu hisseden tüm duyarlı insanlarımızı basın açıklamasına katılarak tepkisini ortaya koymaya davet ediyoruz.

Yer : Odakule önü, Beyoğlu/İstanbul

Tarih: 23/02/2020

Saat: 14.00


ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ

ÇDP’den, ERDOĞAN ve ÇAVUŞOĞLU’na YERHOV İÇİN MEKTUP…

Çoğulcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Faruk Arslandok, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na birer mektup yazarak Rus Büyükelçi Yerhov’un açıklamalarından duyduğu rahatsızlığı iletti.

ÇDP’den RF TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ ERKHOV’A AÇIK MEKTUP


Çoğulcu Demokrasi Partisi, Rusya Federasyonu’nun Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov’un tr.sputniknews’e yaptığı açıklamalar üzerine kendisine kamuoyuna açık bir mektup yazdı.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ PARTİSİ, BİGA VE BANDIRMA’DA HALKIMIZLA BULUŞTU

Çoğulcu Demokrasi Partisi yöneticileri, 02 Şubat 2020 Pazar günü, tanıtım ve örgütlenme çalışmaları kapsamında, önce saat 11.00’de Biga Kafkas Kültür Derneği’nde, dernek yönetimi ve partimize gönül veren kardeşlerimizin katkılarıyla düzenlenen kahvaltılı toplantıya katıldı.

KENAN KAPLAN’IN BABASI HABİP KAPLAN BÜYÜĞÜMÜZÜ KAYBETTİK

İNNA LİLLAH ve İNNA İLEYHİ RACİU’N.

HABİB KAPLAN BÜYÜĞÜMÜZÜ KAYBETTİK!