BAHÇELİEVLER KAFKAS-ÇERKES DERNEĞİ ÇDP HEYETİNİ AĞIRLADI

Çoğulcu Demokrasi Partisi’nin Mahalli İdareler seçimlerine yönelik istişare toplantıları Bahçelievler Kafkas Çerkes Derneği’ne gerçekleştirilen ziyaretle devam etti.

5 Ocak akşamı gerçekleştirilen ve Bahçelievler Kafkas Çerkes Derneği’nin aylık etkinliğine denk getirilen ziyarette ÇDP heyetini Dernek Başkanı Musa Ekinci ve Yönetim Kurulu üyeleri ağırladı. Çoğulcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Faruk Arslandok riyasetindeki heyette İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Avukat Doğan Duman ile Parti Meclisi üyeleri yer aldı.   

FARUK ARSLANDOK

Gecede söz alan ÇDP Genel Başkanı Faruk Arslandok, 2014 yılında kurulan Partinin amacını anlattıktan sonra, ÇDP’nin 9 seçim bölgesinden gösterdiği bağımsız milletvekili adayları ile katıldığı Haziran 2015 genel seçimlerinin Çerkesler açısından doğurduğu sonuçları değerlendirdi. Şimdi de 31 Mart 2019 yerel seçimlerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile katılacaklarını açıklayan Arslandok, adayları Doğan Duman’ın mesleğinde ve sivil toplum kuruluşlarındaki başarılı hizmetlerini anlattı.

Arslandok’un sözlerini tamamlamasından sonra söz alan Doğan Duman, farklı değerleri olan grupların siyasette yer almaz ise varlığını devam ettirmesinin mümkün olmadığını söyleyerek , “Siyasette var olmak, biz de varız demektir. Dün olduğumuz gibi, bugün de varız, gelecekte de var olacağız demektir” dedi.

Çerkeslerin bu topraklarda 200 yıllık bir geçmişi olduğunu söyleyen Duman şöyle devam etti: “Anavatanımızdan sürüldükten sonra bu toprakları ikinci vatanımız kabul ettik. Bu topraklar tehlike altına girdiği her zaman göğsümüzü siper ettik. Henüz Türkçe bilmiyorken, Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Kurtuluş Savaşının her cephesinde savaştık, şehitler verdik. Cumhuriyetimizin kuruluşunda vardık; bugünün Türkiye’sinde de, geleceğin inşaasında da var olacağız. Parçalamak, bölmek için değil, birleştirmek için var olacağız. Biz bu ülkenin harcıyız. Bizim kültürümüzün en önemli özelliği de farklılıklara saygıdır; bizim gibi olmayanlara saygıdır.”

Çerkeslerin 4 yıl öncesine kadar siyasi bir yapılanmaya girmediğini belirten Doğan Duman, “Cesaret ile siyasete atılan ve bu partiyi kuran arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Önemli bir başlangıç yaptılar” dedi.

Çerkes geleneklerinde göreve talip olunmadığını ama görev verilirse de ondan kaçmanın mümkün olmadığını söyleyen Doğan Duman sözlerini şöyle tamamladı: “Bana partimiz tarafından bu görev verildiğinde önce tereddüt ettim; acaba benden daha iyi bu görevi üstlenebilecek bir arkadaşımız olabilir mi diye. Fakat parti yönetimi düşüncesini değiştirmeyince kabul ettim. Bundan sonra sizlerin desteği ve hayır duaları ile başarılı bir sonuç alacağız inşaallah”.

MUSA EKİNCİ

Doğan Duman’ın ardından söz alan Kafkas Çerkes Derneği Başkanı Musa Ekinci, “Bir sivil toplum kuruluşu olarak derneğimizin kapısı tüm siyasi partilere açıktır. Onları ağırlar, programlarını beğenirsek destekleriz. Ama Çoğulcu Demokrasi Partisi’nin bizim için yeri çok ayrı. Biz bu akşam burada dışarıdan değil, bizden birilerini ağırlıyoruz. Sayın Doğan Duman’a verilecek oylar ile Çerkeslerin var olduklarının ortaya konacağı belirtildi. Cesaretle yola çıkmış bu arkadaşımızı elbette yalnız bırakmayacak, destekleyeceğiz” dedi.

Musa Ekinci pozitif yaklaşımıyla misafirleri ve izleyicileri motive ederken, katılımcılar da başkanlarını teyid etti.

Pogram katkıların alınmasından sonra yapılan coşkulu Çerkes dansları ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir