ABHAZYA BAŞBAKANI VALERİ BGANBA KAFKAS-ABHAZ DİASPORASIYLA BULUŞTU

Bir dizi görüşmeler yapmak üzere Türkiye’ye gelen Abhazya Cumhuriyeti Başbakanı Valeri Bganba ve beraberindeki heyet Selimiye Abhaz Derneği’nde Kafkas diasporası ile buluştu. 

Görüşmelerde bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Abhazya Cumhuriyeti Başbakanı Valeri Bganba; beraberindeki Abhazya Cumhuriyeti Parlementosu Milletvekili Tayfun Ardzınba, Abhazya Cumhuriyeti Parlementosu Protokol Başkanı David Sangulya, Abhazya Cumhuriyeti Devlet Geri Dönüş Bakanlığı Uluslararası Bölüm Başkanı Albina Avidzba
Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Vadim Haraziya ve Yardımcısı Cansuh Lazba ile Abhaz Dernekleri Federasyon Başkanı Atanur Akusba ile birlikte 3 Şubat Pazar günü İstanbul Selimiye Abhaz Derneği’nde Kafkas-Abhaz diasporası ile buluştu. 

Toplantıya ÇDP Genel Başkanı Faruk Arslandok ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Duman ve ÇDP Parti Meclisi üyeleri de katıldı.

İlk konuşmayı yapan Valeri Bganba Abhazya Cumhuriyetindeki durum ve gelişmeler hakkında genel bir bilgilendirme yaptıktan sonra katılımcıların yönelttikleri soruları cevaplandırdı.

Toplantı hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir