ÇDP Heyeti, Thamateler Ahmet Kış ve Necati Şahin’i Ziyaret Etti

ÇDP’nin, amaçlarını anlatmak ve tabanını genişletmek maksadıyla STK’lara ve toplum sorunlarına duyarlı thamatelere yaptığı ziyaretler devam ediyor.

4 Haziran 2018 günü ÇDP Genel Başkanı Sayın Faruk Arslandok başkanlığında bir heyet thamateler Ahmet Kış ve Necati Şahin’i ziyaret etti.

Genel Başkan Arslandok, öncelikle kuruluş süreci hakkında bilgilendirme yaparak, ÇDP’nin yok sayılan Çerkeslerin ve diğer halkların varlığını görünür kılmak amacı ile  kurulduğunu belirtti. 2015 genel seçimlerine 9 bağımsız Milletvekili adayı ile katılmanın doğurduğu olumlu sonuçları sıraladı.

Çerkeslerin kendi içinde cepheleşmek gibi ciddi bir sorunları olduğunu ve bir kısmının da zerre kadar kimlik kaygısı bulunmadığını vurguladı.

Hem STK’larımızın ve hem de partinin desteklenmesi ve güçlendirilmesi gereğine vurgu yapan Arslandok,  kişiler ve kurumlar arasında fikir ayrılığı olabileceğini, her konuda mutabık olunamayabileceğini ama birbirleriyle çatışmadan,  birlikte iş yapmayı geliştirmenin gerekli, hatta elzem, olduğunu belirtti.

Yanlışı uyaran,  doğru yolu gösteren yapıcı eleştirilere ihtiyaç duyduğunu belirten Arslandok, partinin ancak tabanını genişleterek amaçlarına ulaşabileceğini, bunun da ancak Kafkasyalılık meselesine gönül vermiş kişilerin desteği ile mümkün olduğunu söyleyerek Şahin ve Kış’ın da partiye desteklerini esirgemeyeceklerini umduklarını belirtti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir