Genel Başkan: Faruk Arslandok

GÖREV DÖNEMİ:

İKİNCİ DÖNEM: 03 /Temmuz/2021 – ……………………

BİRİNCİ DÖNEM:  24/Aralık/2017 – 3/Temmuz/2021

FARUK ARSLANDOK KİMDİR?

FARUK ARSLANDOK

1960 yılında Sivas’ın Gürün İlçesi’ne bağlı Maraşlı Köyü’nde doğdu. Adigelerin Kabardey boyuna mensup Şogen ailesindendir.

İlkokula Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi’nde Karaçay İlkokulu’nda başlamış ve Kayseri’de Mimarsinan İlkokulu’nda tamamlamıştır. Kayseri Kadı Burhaneddin Ortaokulu ve Sümer Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

İş hayatına 1977 yılında üniversite hayatıyla eş zamanlı olarak başlamıştır.

Askerlik sonrasında, bilahare Türkiye Halk Bankası’yla birleşmiş olan Pamukbank’ın sınavını kazanarak Müfettiş Yardımcısı olarak bu bankada göreve başlamış, sırasıyla müfettiş, yönetici müfettiş, Genel Müdürlük’te Servis Yöneticiliği, Bölüm Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur.  2004 yılında Pamukbank’ın Türk Halk Bankasıyla birleşmesinden sonra da Halk Bankası’nda 5 yıl süreyle şube yöneticiliği yapmıştır. 2009 yılı sonunda emekli olarak bankacılık kariyerini sonlandırmıştır.

Arslandok 2002-2007 yılları arasında İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği görevi yapmıştır.

2012 yılından itibaren Çerkes Hakları İnisiyatifi’nin istişare Kurulu üyeliğinde bulunan Arslandok, 15.08 2014 tarihinde kurulan Çoğulcu Demokrasi Partisi’nin kurucuları arasında yer aldı.

5 Haziran 2015 seçimleri öncesinde partisinden istifa ederek ÇDP’nin desteklediği dokuz bağımsız adaydan biri olan Arslandok Ankara 2. Bölgeden milletvekilliği yarışına girmiştir.

Seçim sürecinin tamamlanmasından sonra tekrar partisine dönen Faruk Arslandok 24 Aralık 2017 tarihinde yapılan 1. Olağan Kongre’de Çoğulcu Demokrasi Partisi Genel Başkanlığına seçilmiştir.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir