İBB BAŞKAN ADAYI DOĞAN DUMAN, DAVUT YAŞAR’IN KAFKAS DİASPORASI ÜZERİNE VERDİĞİ KONFERANSA KATILDI

Çoğulcu Demokrasi Partisi yönetimi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Doğan Duman ile birlikte Davut Yaşar’ın verdiği “Kafkas Diasporasının Birliği ve İşlevselliği” konulu konferansa katıldı.

22 Şubat 2019 Cuma günü 19.00’da Kafkas Vakfı’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşmacı Davut Yaşar, Kafkas kavramının bir kültürü ifade ettiğini söyleyerek sözlerine başladı. Kafkasyalıların bir bütün olduğunu ifade eden Davut Yaşar, “Dil farklılıklarımız olsa da biz kardeşiz ve birlikteyiz. İyi özelliklerimiz var: merhametliyiz, cesaretliyiz, yiğitiz, hukuka bağlıyız, bütün kültürleri değerli bilir, zorbaların karşısına dikilir, mazlumların yanında yer alırız” dedi.  Konuşmasında, tarih boyu Kafkasyalıların maruz kaldığı trajedileri, soykırımları, sürgünü anlatan Yaşar, insan şahsiyetinin korumasının onur olduğunu, aidiyetlerimizi koruyarak birbirimiz ile bütünleşmemiz gerektiğini, birlikten güç doğacağını dile getirdi.

Davut Yaşar, konuşmasının sonunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayın Doğan Duman’ın desteklenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Toplantıda söz alan ve kısa bir selamlama konuşması yapan Doğan Duman da örgütlü olmanın gerekliliğini dile getirerek,  yasaların yapıldığı parlamentoda da var olmamız gerektiğini,  ana vatanımız Kafkasya ile de kucaklaşmamız gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir